Podsumowanie CES 2016: przegląd ciekawych produktów i technologii…

Podsumowanie CES 2016: przegląd ciekawych produktów i technologii…

17/01/2016 0 przez Tomasz Filipski

Zapraszamy na:

Podsumowanie CES 2016:

przegląd ciekawych produktów i technologii…

Tegoroczny Consumer Electronics Show właśnie za nami. Podczas czterech dni odbywających się targów w Las Vegas uraczono nas licznymi wiadomościami i nowinkami ze świata elektronicznych technologii.

Jak co roku, na tegorocznych targach CES nie zabrakło gadżetów i ciekawych wynalazków. Z pośród wielu zaprezentowanych rzeczy najbardziej znaczące były bez wątpienia poniższe produkty. Zapraszamy do ich przeglądu.

R E K L A M A

 

 
lg-signature-oled-tv-ces-2016-news

Nowa linia telewizorów LG OLED 4K z technologią HDR: Signature!

Podczas targów CES 2016 firma LG Electronics zaprezentowała flagowe telewizory OLED 4K przystosowane do wyświetlania obrazu HDR: 77 i 65-calowe modele z serii LG Signature OLED TV G6 oraz 65/55 calowe modele z serii E6.

Modele z serii G6 i E6 to pierwsze telewizory o wyjątkowym wzornictwie i technice: Picture-On-Glass inaczej po prostu „obraz na szkle” zaprojektowane przez firmę LG. Nowy design telewizorów wyróżnia zastosowany panel OLED o grubości wynoszącej zaledwie 2,57 mm, tył obudowy wykonany z przezroczystego szkła oraz soundbar z głośnikami skierowanymi wprost na widza. Pracując nad serią G6 i E6, firma LG skupiła się na technologiach, które bezpośrednio wpływają na jakość dźwięku oraz obrazu co potwierdzić może uzyskany certyfikat „Ultra HD Premium”.

Telewizory z nowej linii obsługują także formaty HDR, takie jak HDR10 i Dolby Vision, ustanowione przez czołowych nadawców, studia filmowe i producentów elektroniki użytkowej. Dzięki funkcji Pixel Dimming, obraz HDR na ekranach telewizorów OLED staje się źródłem wyjątkowych wrażeń wzrokowych. W odróżnieniu od paneli LCD, w których diody LED podświetlają poszczególne fragmenty ekranu, każdy piksel matrycy OLED może być niezależnie włączany lub wyłączany. Dzięki temu, telewizory LG są w stanie wyświetlić żywy obraz bogaty w szczegóły, które są wyraźnie widoczne nawet jeśli obok siebie znajdują się jasne i bardzo ciemne obszary. Właśnie dlatego telewizory OLED najlepiej wyświetlają treści HDR – gwarantując zarówno idealną czerń, jak i żywe kolory.

Dzięki panelowi o 10-bitowej głębi kolorów oraz 10-bitowej mocy przetwarzania sygnału, telewizory OLED firmy LG mogą wyświetlić ponad miliard kolorów. Ponadto, technologia ColorPrime Pro pozwala im na precyzyjne odwzorowanie najsubtelniejszych detali barwnych i odcieni obejmujących 99 procent palety barw DCI-P3. Dzięki tak dokładnemu odwzorowaniu kolorów telewizory LG OLED pozwalają użytkownikom zobaczyć obraz dokładnie tak jak widział go jego twórca. Modele z serii G6 i E6 zgodne są także z najnowszym standardem transmisji BT.2020, dzięki czemu będą w stanie wyświetlić treści kolejnej generacji urządzeń wyświetlających bogatą paletę barw.

{loadposition modulebot_317}

Modele z nowych serii LG zostały wyposażone w zaprojektowany we współpracy z firmą Harman/Kardon, pionierem w dziedzinie sprzętu audio wysokiej klasy, soundbar z głośnikami wysyłającymi dźwięk w stronę widza. W odróżnieniu od głośników skierowanych w dół, stosowanych w większości smukłych telewizorów, głośniki skierowane do przodu pozwalają na odtwarzanie czystego, wolnego od zniekształceń oraz odbić dźwięku. Listwa głośnikowa została także wyposażona w dodatkowe głośniki niskotonowe, zapewniające głębokie brzmienie, które wyróżnia telewizory LG OLED na tle konkurencyjnych, wąskich ekranów.

Telewizory OLED z oferty na rok 2016 posiadają najnowszą wersję systemu webOS 3.0.

lg-oled-tv-signature-grafika

Telewizor LG OLED Signature

 
 
ces-2016-samsung-suhd-tv-news

Ultrasmukłe telewizory Samsung SUHD TV!

Najnowsze telewizory firmy Samsung: SUHD TV – z zakrzywionym ekranem doczekały się ważnych zmian – m.in. ultrasmukłego wyglądu, ulepszonej jakości obrazu…

Największe wrażenie robi przede wszystkim nowy, ultrasmukły design. Telewizorów z tak cienką obudową i zakrzywionym ekranem jeszcze po prostu nie było. Nic więc dziwnego, że cieszył się on sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Wprowadzono również szereg usprawnień i modyfikacji. Zastosowanie technologii HDR (High Dynamic Range) ma znacząco podnieść poprzeczkę jeśli chodzi o jakość obrazu, odwzorywanie kolorów oraz głębię kontrastu. Niespotykana dotąd jest także maksymalna jasność wyświetlacza Quantum Dot – sięgająca 1000 nitów.

Zmianie i przeprojektowaniu uległ też SmartHub. Jest bardziej przejrzysty, działa płynnie i umożliwia pełną i intuicyjną kontrolę nad wszystkimi podłączonymi do niego urządzeniami (np. z odtwarzaczem Blu-ray) czy także z aplikacjami Smart TV.

Niezwykle interesującą opcją wydawać się może Smart TV Games. To nic innego jak usługa streamowania gier z PS Now i grania na telewizorze bez konieczności posiadania fizycznej konsoli. Wśród tytułów dostępnych na starcie znajdziemy m.in. Assassin’s Creed III, Batman Arkham Origins. Nie są to może tytuły, które nas akurat w redakcji zachwycają, ale najważniejsze jednak jest to, że w tym roku biblioteka dostępnych tytułów ma osiągnąć aż 500 pozycji.

Na koniec pozostawiliśmy dla Was jeszcze jedną ciekawą funkcję nowych telewizorów: MediaSquare. Pozwala ona na dzielenie się muzyką, zdjęciami i filmami za pośrednictwem telewizora. Kilku użytkowników może np. jednocześnie tworzyć wspólne playlisty.

Telewizory w Stanach Zjednoczonych mają występować pod nazwą KS9500, natomiast do Europy trafią pod nazwą KS9000. Możemy spodziewać się dodatkowego modelu z pełnym podświetleniem LED w późniejszym czasie oraz wersji z płaskimi ekranami. Kiedy premiera? Najprawdopodobniej nowe telewizory pojawią w marcu, a w Polsce na wiosnę…

ces-2016-samsung-suhd-tv-foto

Ultrasmukłe telewizory Samsung SUHD

 
oculus-rift-facebook-news

Wystartowały zamówienia na Oculus Rift! Cena będzie bardzo duża!

Sprzęt wyceniono aż na 699 euro.

Dokładna cena Oculus Rift do dziś pozostawała tajemnicą, ale takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Zakupienie projektu gogli przez Facebooka wcale nie obniżyło cen finalnego produktu.

Rozpoczęte przyjmowanie zamówień przedpremierowych ujawniło, że zakup sprzętu wiąże się z wyłożeniem na stół 699 euro w Europie, a w Stanach Zjednoczonych aż 599 dolarów. Nie było by w tym nic może złego gdyby nie fakt, że są to ceny bez kosztów wysyłki oraz, że cena w naszym kraju będzie jeszcze większa. Już po samym kursie kwota wyniesie bagatela trochę ponad 3000 złotych!

Zostały też wprowadzone pewne ograniczenia dotyczące zakupu urządzenia. Jedna osoba zamówić może tylko jeden egzemplarz.

Sprzęt zacznie trafiać do klientów pod koniec marca. W kartonie oprócz gogli VR znajdzie się także headset, potrzebne kable, sensor ruchu, kontroler dla Xboksa One oraz dwie gry: Eve: Valkyrie oraz Lucky’s Tale.

Zobacz również:

 

 
htc-vr-vive-pre-ces-2016-news

HTC zaprezentowało nową wersję swoich gogli VR: Vive Pre! Pogromcę Oculus Rift?

W związku z przesunięciem premiery urządzenia VR od HTC służącego do obioru wirtualnej rzeczywistości firma HTC miała i jeszcze ma czas, aby faktycznie poprawić swoje gogle. Czas już nie został zmarnowany, bowiem producent, znany przede wszystkim z produkcji smartfonów z systemem Android, w końcu przedstawił nową wersję: „HTC Vive Pre”.

Nowa wersja została wyposażona w przednią kamerę – to właśnie jest wspomniany przez producenta przełom w produkcji. To właśnie Vive Pre jest przełomową wersją urządzenia. Twórcy wyszli bowiem ze słusznego założenia, że ich klienci byliby wściekli, gdyby w chwilę po premierze na rynek została wypuszczona nowa, lepsza wersja Vive, słusznie czyż nie?

Przełomem technologicznym, o którym informowali twórcy, okazała się być przednia kamera, rejestrująca rzeczywistość przed użytkownikiem. Posłużyć ma ona do nawigowania w rzeczywistym świecie w momencie, w którym założymy gogle Vive Pre. HTC twierdzi, że dzięki tej zmianie zabawa z urządzeniem będzie lepsza. Teraz sięgnięcie po kubek z kawą czy odnalezienie fotela, w którym chcemy usiąść, nie będzie wymagało odsłaniania oczu i burzenia tym samym efektu przebywania w wirtualnym świecie.

To jednak nie koniec zmian, jest ich więcej i są na pewno na plus. HTC Vive Pre jest lżejsze od swojej poprzedniej wersji, sprzęt jest także lepiej zamocowany na głowie dzięki przerobionym paskom stabilizującym urządzenie. Ulepszono także wbudowane w gogle wyświetlacze, które teraz prezentują ładniejszy obraz i płynniejszą animację.

Oczywiście aktualna wersja sprzętu nadal pozostaje tą deweloperską wersją; do czasu premiery HTC Vive może doczekać się jeszcze wielu zmian.

Tajemnicą pozostaje jednak cena. Premiera w kwietniu 2016.

Wydaje się nam, że HTC może sporo ugrać, jeżeli uda mu się zaoferować urządzenie tańsze od Oculusa, a jednocześnie wiadomo, że producent nie musi się martwić o zbyt, bowiem jego gogle będą jedyną rekomendowaną platformą VR przez Steam – platformy sprzedaży gier komputerowych!

htc-vr-vive-pre-foto

gogle VR: HTC Vive

 
steelseries-rival-700-news

Zapowiedź ciekawej myszki dla graczy z CES 2016: SteelSeries Rival 700!

Wbudowany m.in. wyświetlacz OLED, system wibracji, sensor optyczny 16 000 DPI i wymienialne części w nowy produkt firmy SteelSeries. Spójrzmy zatem na nową myszkę przeznaczoną dla graczy: Rival 700.

Myszka komputerowa SteelSeries Rival 700 to naprawdę oryginalny i innowacyjny gryzoń. Najbardziej charakterystycznymi elementami gryzonia są: wyświetlacz OLED, na którym mogą pojawiać się statystyki, informacje o wybranym profilu czy też również własne logo lub animacje oraz zamontowany system drgań, zwanych najprościej po prostu systemem wibracji. Ten ostatni element to nic innego jak ostrzeżenie i informowanie gracza między innymi przed niepokojąco złym stanem zdrowia bohatera. Jednocześnie producent zapewnia, że wibracje nie wpłyną negatywnie na celność i czucie gryzonia.

Produkt SteelSeries Rival 700 ma też naprawdę dobre parametry. Sercem urządzenia jest sensor optyczny z zerową akceleracją sprzętową, czasem reakcji na poziomie 1 ms, prędkości 300 cali na sekundę i przyspieszeniu 50 G. Maksymalna rozdzielczość zaś to 16 000 DPI. A jeśli jeszcze będzie nam tego mało to istnieć będzie możliwość zakupienia sensora laserowego i wymiany!

Nowy gryzoń to także ergonomiczny kształt, zapewniający wygodny i pewny chwyt, miękka w dotyku obudowa oraz 7 przycisków, które mogą być dowolnie zaprogramowane.

Użytkownik będzie mógł również wymienić górną pokrywę myszki oraz przewód: gumowy 1m na pleciony 2m.

Rynkowy debiut myszki SteelSeries Rival 700 planowany jest na początek kwietnia bieżącego roku. Sugerowana cena detaliczna została ustalona na 399 złotych.

Specyfikacja myszki SteelSeries Rival 700:

 • Sensor: optyczny, PixArt PMW3360
 • Rozdzielczość pracy: 100 – 16 000 DPI
 • Prędkość: 300 IPS
 • Przyspieszenie: 50 G
 • Czas reakcji: 1 ms (1000 Hz)
 • Akceleracja sprzętowa: nie
 • Liczba przycisków: 7 (7 programowalnych)
 • Żywotność klawiszy: 30 mln kliknięć
 • Transmisja: przewodowa, USB
 • Wymiary: 124,85 x 68,46 x 41,97 mm
 • Waga: 159 g

steelseries-rival-700-grafika

Myszka komputerowa SteelSeries Rival 700

 
asus-vivobook-flip-ces-2016-news

ASUS zaprezentował na CES 2016 dwa nowe laptopy 2-w-1 z serii VivoBook Flip

ASUS zaprezentował na CES 2016 dwa nowe laptopy 2-w-1 z serii VivoBook Flip: 13,3-calowy TP301 oraz 15,6-calowy TP501.

Obydwa urządzenia mają możliwość obrotu ekranu o 360 stopni i zostały wyposażone w najnowsze procesory Intel Core 6-tej generacji (Skylake). Nowe laptopy wyróżniają się lekką budową i stylowym, metalowym wykończeniem.

Na uwagę zasługują solidne zawiasy zastosowane w obu produktach, pozwalające obrócić ekran o 360 stopni. Zastosowany ekran potrafi precyzyjnie rozpoznać jednocześnie 10 punktów dotyku, udostępniono też w nim duży touchpad, który został wyposażony w technologię ASUS Smart Gesture – usprawniającą nawigację i kontrolę nad aplikacjami za pośrednictwem intuicyjnych gestów, rozpoznając nawet te wykonywane czterema palcami.

Niewątpliwie kolejnym i dobrym atutem laptopów firmy Asus jest dołączana podświetlana i ergonomicznie zaprojektowana klawiatura. Z kolei funkcja ASUS FlipLock zablokuje klawisze i touchpad, gdy urządzenie pracuje w innym trybie niż laptop, aby zapobiec niechcianym interakcjom.

Seria VivoBook Flip została zaprojektowana z myślą o produktywności i rozrywce, więc producent wyposażył ją w najnowsze procesory firmy Intel i układ graficzny Nvidia GeForce 920M dla modelu TP301 oraz w GeForce 940M dla TP501. Oprócz tego udostępniono trzy różne warianty pamięci masowej – od dysku twardego (HDD) o pojemności 1 TB, przez wersję hybrydową (SSHD) łączącą dysk twardy 500 GB z dyskiem półprzewodnikowym 8 GB, na dysku SSD o pojemności nawet do 512 GB kończąc.

Na obudowie odnajdziemy m.in. nowy port USB typu C oraz wydajny USB 3.1. Najnowszy standard Wi-Fi 802.11ac zapewnia silny i stabilny sygnał oraz transmisję do trzech razy szybszą niż w poprzednich generacjach.

Ponadto, model VivoBook Flip TP301 został wyposażony w baterię o pojemności 55 Wh, która zapewnia do 10 godzin nieprzerwanej pracy.

Z pewnością spytacie o cenę tych dwóch urządzeń, niestety musimy na tą informację jeszcze trochę poczekać…

Specyfikacja laptopa ASUS VivoBook Flip TP301:

 • ekran: 13,3 cali IPS HD lub Full HD
 • procesor: Intel Core i3-6100 lub i5-6200 lub i7-6500
 • pamięć RAM: 4 GB DDR3L 1600 (opcjonalnie do 8GB)
 • grafika: Intel HD 520 lub Nvidia GeForce 920M
 • dysk: 500 GB/1 TB HDD lub 500 GB SSHD lub 128/256/512 GB SSD
 • sieć: Wi-Fi 802.11b/g/n lub ac, Bluetooth 4.0
 • system: Windows 10
 • bateria: 55 Wh
 • wymiary: 322,7 x 227,1 x 19,9 mm
 • waga: 1,5 kg

Specyfikacja laptopa ASUS VivoBook Flip TP501:

 • ekran: 15,6 cali TN HD lub Full HD
 • procesor: Intel Core i3-6100 lub i5-6200 lub i7-6500
 • pamięć RAM: 4 GB DDR3L 1600 (opcjonalnie do 8GB)
 • grafika: Nvidia GeForce 940M
 • dysk: 500 GB/1 TB HDD lub 128 GB SSD
 • sieć: Wi-Fi 802.11b/g/n lub ac, Bluetooth 4.0
 • system: Windows 10
 • bateria: 45/65 Wh
 • wymiary: 377,7 x 253 x 22,5 mm
 • waga: 2,2 kg

asus-vivobook-flip-ces-2016-foto

Laptop 2-w-1 firmy Asus z serii VivoBook Flip

 
intel-compute-stick-ces-2016-news

Zapowiedź z CES 2016: mini komputerki Intel Compute Stick z procesorami Core M i Atom x5!

Intel zaprezentował na CES 2016 najnowsze wersje mini komputerków Intel Compute Stick.

Nowe paluszkowe komputery są wyposażone w jeden z dwóch procesorów marki Intel: Core M albo w procesor Intel Atom x5.

Przypomnijmy, że Intel Compute Stick to niewielki komputer, który kształtem i wielkością przypomina pendrive’a. Urządzenie pozwala na zamienienie dowolnego telewizora albo ekranu ze złączem HDMI w funkcjonalny komputer.

Nowa wersja Intel Compute Sticka, w porównaniu z urządzeniami pierwszej generacji, oferuje wyższą wydajność i większe możliwości graficzne, a przy tym na jego obudowie udostępniono port USB 3.0 – w wersji z procesorem Atom dostępny jest też USB 2.0. Za bezprzewodową łączność odpowiada karta Wi-Fi 802.11ac i moduł Bluetooth.

Model z procesorem Atom x5 został wyposażony aż w 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, natomiast wersja z układem Core M oferuje 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej eMMC.

Opcjonalnie można zdecydować się na wersję z preinstalowanym systemem Windows 10…

Nowe komputerki Compute Stick trafią do sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Ceny niestety jeszcze nie zostały ujawnione.

Model Intel Compute Stick STK2MV64CC
Intel Compute Stick STK2M3W64CC
Intel Compute Stick STK2M364CC
Intel Compute Stick STK1AW32SC
Intel Compute Stick STK1A32SC
Procesor Intel Core m3-6Y30
Intel Core m5-6Y57 vPro
Intel Atom x5-Z8300
Pamięć RAM 4 GB LPDDR3-1866 2 GB LPDDR3-1866
Grafika HD Graphics HD Graphics
Pamięć eMMC 64 GB eMMC 32 Gb eMMC
Złącza USB 3.0, microSD, HDMI 1.4b USB 2.0, USB 3.0, microSD, HDMI 1.4b
Sieć Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0
System brak lub Windows 10 brak lub Windows 10
Wymiary 114 mm x 38 mm x 12 mm 113 mm x 38 mm x 12 mm

intel-compute-stick-ces-2016-grafika

 

Intel Compute Stick z procesorami Core M

 
sony-handycam-fdr-ax53-ces-2016-news

Zapowiedź Sony na CES 2016: Flagowej kamery z serii Handycam FDR-AX53

Flagowym modelem Sony z serii Handycam na rok 2016 będzie kamera: FDR-AX53.

Ta kamera wideo została wyposażona w obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T o zakresie ogniskowych od 26,8 do 536,0 mm, zaawansowaną soczewkę asferyczną, szkło niskodyspersyjne oraz przetwornik CMOS Exmor R wykonany w technologii BSI. Urządzenie pozwala nagrywać wideo o rozdzielczości 4K w wydajnym formacie XAVC S przy przepływności 100 Mb/s. Użytkowników powinien ucieszyć też 20-krotny zoom optyczny oraz 30-krotny Clear Image Zoom.

Kamera Sony FDR-AX53 to pierwsza kamera z tej serii, która wykorzystuje najnowszą wersję 5-kierowunkowego systemu stabilizacji Balanced Optical SteadyShot. Zapewnia on szczegółowy obraz przy nagrywaniu z ręki, a dzięki nowemu inteligentnemu trybowi aktywnemu gwarantuje wyraźny film nawet podczas biegania. Producent chwali się również systemem AF, który od teraz jest szybszym nawet o 40 procent w porównaniu do poprzednich modeli oraz bardzo wysoką czułością przy słabym oświetleniu.

Model Sony Handycam FDR-AX53 umożliwia rejestrację dźwięku z pięciu kierunków, co ma zapewniać wierną reprodukcję. Na uwagę zasługuje też niższy poziom zakłóceń oraz funkcja My Voice Canceling tłumiąca głos operatora.

Produkt posiada również między innymi pierścień ręcznej regulacji, programowalne przyciski oraz wizjer elektroniczny. Dzięki możliwości strumieniowania transmisji na żywo za pośrednictwem serwisu USTREAMTM kamera ta wydaje się dość ciekawym produktem…

Specyfikacja aparatu: Canon EOS M10:

 • Obiektyw: ZEISS Vario-Sonnar T, szerokokątny, f=26,8-536 mm, przysłona F2,0-3,8
 • Przetwornik obrazu: CMOS Exmor R typu 1/2,5 BSI
 • Maks. rozdzielczość filmów: Ultra HD (3840 x 2160 px)
 • Stabilizacja: 5-osiowy tryb aktywny Balanced Optical SteadyShot
 • Zoom: optyczny 20x, Clear Image Zoom 30x (40x w przypadku HD)
 • Ostrość: System AF z detekcją kontrastu
 • Mikrofon: 5.1-kanałowy
 • Formaty wideo: XAVC S, MP4, AVCHD 2.0
 • Ekran: 3″, Xtra Fine LCD, dotykowy, 960 x 480 px
 • Złącza: stopka akcesoriów (stopka Multi Interface), złącze HDMI (micro), zdalny terminal (zintegrowany ze złączem Multi/Micro USB), mini jack stereo
 • Wymiary: 73 x 80,5 x 166,5 mm
 • Waga: 635 g

sony-handycam-fdr-ax53-foto

 
Sony Handycam FDR-AX53

 
netflix-news

Netflix już dostępny w Polsce – czy podbije rynek e-VOD?!

Od szóstego stycznia 2016 w Polsce dostępny jest popularny serwis internetowy z filmami i serialami – Netflix!

Przypomnijmy, że Netflix to serwis internetowy, który za niewielką miesięczną opłatą oferuje nieograniczony dostęp do bogatej bazy filmów i seriali. Podczas konferencji na targach CES 2016 szef Netflixa poinformował, że popularny serwis internetowy jest już dostępny w kolejnych 130 krajach. Na liście znalazła się także Polska.

Od dzisiaj Netflix z Polski dostępny jest pod adresem www.netflix.com/pl. Niestety, jak na razie, serwis dostępny jest w angielskiej wersji językowej i w zagranicznych cenach.

W serwisie znajdziemy pozycje z polskimi napisami, jak i niektóre także z polskim lektorem, ale jest pewne „ale”, o którym napiszemy później.

Po zarejestrowaniu się użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech dostępnych abonamentów. Najtańszy za 7,99 euro miesięcznie oferuje dostęp do treści o rozdzielczości 480p, a z serwisu może korzystać jeden użytkownik jednocześnie. W cenie 9,99 euro użytkownicy zyskują dostęp do treści HD – fizycznie w rozdzielczości Full HD, a z serwisu może korzystać dwóch użytkowników. Najdroższą opcją jest abonament 11,99 euro oferujący dostęp do treści o rozdzielczości Ultra HD, a z serwisu może korzystać aż czterech użytkowników jednocześnie.

Niestety start Netflixa w Polsce nie jest  bombowy jakby mogło się wydawać. Irytującą wadą polskiego Netflixa jest jakość wyświetlanych filmów oraz mała baza filmów z lektorem, a nawet z napisami. Coś chyba poszło nie tak, bo przynajmniej na tą chwilę nawet jeśli zakupimy abonament miesięczny: Standard, to wcale niekoniecznie uzyskamy dostęp do filmów w rozdzielczości Full HD.

Lista urządzeń, na których można oglądać filmy z Netflixa w jakości Full HD jest bardzo krótka. Jeśli chcecie obejrzeć taki materiał na smartfonie z Androidem, musicie mieć np. Samsung Galaxy S6 Edge+. Jakość Full HD dostępna na tabletach jest np. na Nvidia Shield K1. Pełną listę urządzeń pracujących na Androidzie, które wspierają filmy Full HD w Netflixie, znajdziecie tutaj.

Inne urządzenia pozwolą oglądać filmy w jakości HD, ale pod warunkiem, że jest to możliwe pod względem technicznym. Na PC z kolei sprawa przedstawia się następująco: należy pamiętać, że jakość prezentowanych filmów w Netflixie może zależeć od przeglądarki internetowej, z której korzystamy. W Google Chrome, Operze i Firefoxie obejrzymy je w jakości 720p. Materiały Full HD zaprezentuje zaś Microsoft Edge, Internet Explorer oraz Safari.

Jak widać nie wszystko jest super, ale z czasem powinno być tylko lepiej…

 

 
kingston-datatraveler-2000-ces-2016-news

Pendrive Kingston DataTraveler 2000 z klawiaturą – dla bezpieczeństwa!

Pendrive’y to jedne z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do szybkiego przenoszenia plików z jednego komputera na drugie. Często jednak zapisujemy na nich dokumenty zawierają poufne informacje – na przykład firmowe dane! Ci którzy uważają, że lepiej by było, aby takie dane nie trafiły w niepowołane ręce firma Kingston przychodzi z pomocą. Najnowszy produkt firmy Kingston udowadnia, że można połączyć funkcjonalność i mobilność pendrive’a z wysokimi standardami bezpieczeństwa. Co może zaoferować pendrive: Kingston DataTraveler 2000? Sprawdźmy:

Od razu w oczy rzuca się umieszczona na obudowie klawiatura alfanumeryczna – pozwala ona na zablokowanie dostępu do nośnika poprzez PIN (kombinację liter i cyfr). Dzięki bardzo ciekawej funkcji paluszka: auto-lock po 10 błędnie wpisanych kodach pendrive automatycznie się zablokuje i usunie wszystkie dane.

Najnowszy model firmy Kingston zapewni bezpieczeństwo naszych danych także dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu sprzętowemu AES – przy użyciu trybu blokowego XTS. Nie bez znaczenia jest też konstrukcja, której niestraszna jest woda, kurz i zanieczyszczenia innego typu.

„DataTraveler 2000 jest odpowiedzią na rosnące potrzeby specjalistów IT czy użytkowników korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw” – tłumaczy Valentina Vitolo z firmy Kingston.

Kingston DataTraveler 2000 dostępny będzie w trzech wersjach: 16, 32 i 64 GB. Prędkości odczytu/zapisu w zależności od wielkości pendrive’a i wykorzystanego portu USB. Prędkości rozpoczynają się od 30/20 MB/s dla 16 GB USB 2.0 do 135/40 MB/s dla 64 GB USB 3.1.

kingston-datatraveler-2000-foto

pendrive Kingston DataTraveler 2000

 

Dell zaprezentował 30-calowy monitor z ekranem 4K OLED!

Ekrany OLED dotychczas mogliśmy spotkać w smartfonach i prototypowych telewizorach. Głównym atutem takich paneli jest świetne odwzorowanie barw. Firma Dell chce trochę zmienić.

Większość dostępnych monitorów komputerowych wykorzystuje popularne matryce, które oferują albo szybki czas reakcji albo dobre odwzorowanie kolorów. Firma Dell zaprezentowała podczas targów CES 2016 konstrukcję bazującą na matrycy OLED, łączącej jednak szybki czas reakcji, dobre odwzorowanie kolorów, ale też niestety bardzo wysoką cenę!

Dell UltraSharp UP3017Q – bo o tym monitorze mowa wykorzystuje 30-calowy ekran OLED o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z odświeżaniem wynoszącym 120 Hz. Zastosowana matryca charakteryzuje się czasem reakcji na poziomie 0,1 ms i kontrastem dynamicznym rzędu 400 000:1.

Jak przystało na ekran OLED, głównym atutem jest oczywiście świetne odwzorowanie barw – dla palety Adobe RGB jest to 100 procent, co nawet w przypadku profesjonalnych konstrukcji nie jest zbyt często spotykaną cechą. Dodatkowo producent deklaruje 97,8% pokrycia palety DCI-P3, która jest wykorzystywana przez przemysł filmowy z USA i ma być przyjęta przez branżę TV.

Producent udostępnił wejście HDMI i mini-DisplayPort, a także złącze USB typu C – może ono służyć nie tylko do przesyłania obrazu, ale też zasilania urządzenia. Monitor nie jest jednak tak cienki, jak przyzwyczaiły nas do tego np. telewizory, bowiem wewnątrz jego obudowy zintegrowano jeszcze zasilacz.

Niestety jak wspominaliśmy największą wadą jest jednak cena. Opisywany model monitora firmy Dell został wyceniony na 4999 dolarów! Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych ma ruszyć już 31 marca. Pytanie tylko brzmi, czy za tak kosmiczną cenę monitor ten nie powinien oferować czegoś więcej oraz czy jest sens posiadania tak dużego monitora?

Podsumowanie:

To już wszystko co dla Was przygotowaliśmy… Do zobaczenia za rok…

dell-up3017q-ces-2016-grafika

 Monitor Dell UP3017Q – 4K OLED!