VirtualLink - nowym standardem łączności dla gogli VR

Powstało nowe konsorcjum składające się z największych gigantów zajmujących się rozwojem techniki VR. W skład niego wchodzą najwięksi gracze Nvidia, Oculus, Valve, Microsoft i AMD.

Specyfikacja, cena i data premiery gogli HTC Vive Pro [Wideo]

HTC Vive Pro to udoskonalona wersja gogli rzeczywistości wirtualnej. Warto dodać, że cena aktualnego zestawu spadła do poziomu 499 dolarów. Cena ulepszonej wersji kosztować ma już 799 dolarów, premiera tych chyba najlepszych gogli została zaplanowana na 5 kwietnia.

Najlepsze gogle Windows Mixed Reality: Samsung HMD Odyssey nie dla Europy?

Wygląda na to, że najlepsze gogle Windows Mixed Reality: Samsung HMD Odyssey nie trafią do Europy. A wielkie szkoda, bowiem urządzenie to wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań naprawdę dobrą specyfikacją i przyzwoitą ceną. Producent nie przewiduje premiery tych gogli w tym regionie. Firma Samsung nie podała żadnych powodów dotyczących swojej decyzji.

Gogle Oculus Rift od teraz za 399 dolarów [Wideo]

Oculus Rift to bardzo rozpoznawalna marka wśród gogli VR, ale mimo to urządzenie nie zdołało zyskać takiej popularności, na jaką liczył producent. Podczas konferencji ogłoszono, że jeśli ktoś ma bardzo dobry komputer i chce wykorzystać jego możliwości, to może teraz kupić gogle Oculus Rift za 399 dolarów. Producentowi zależy by znaleźć miliard użytkowników. Cel jest  ambitny, choć może wydawać się trudny do zrealizowania.

IFA 2017: Asus zapowiada własne gogle VR dla Windowsa 10 - Windows Mixed Reality Headset [Wideo]

ASUS stworzył własne gogle VR przeznaczone na Windows 10. Mowa o Windows Mixed Reality Headset. Gogle zostały zaprezentowane podczas tegorocznych targów IFA. Urządzenie będzie działać na platformie Windows Mixed Reality.

Facebook odda ZeniMaksowi pół miliarda dolarów? Sprzedaż Oculus Rift zostanie wstrzymana?

Spór Facebooka z firmą ZeniMax o Oculus Rift - popularne gogle do wirtualnej rzeczywistości - toczy się już od jakiegoś czasu. ZeniMax twierdzi, że Palmer Luckey i John Carmack stworzyli gogle Oculus Rift na bazie wykradzionej technologii i zażądała zadośćuczynienia w wysokości 2 miliardów dolarów. Sąd przesłuchał wszystkich świadków i stwierdził, że o kradzieży nie może być mowy, ale Facebook musi zapłacić ZeniMaksowi 500 milionów dolarów. Dlaczego?

Gogle: PlayStation VR na PC? Sony nie potwierdza, ani nie zaprzecza!

Oculus Rift i HTC Vive mogą w przyszłości doczekać się na PC mocnej konkurencji w postaci PlayStation VR. Jak przyznał starszy wiceprezes Sony Computer Entertainment - Masayasu Ito - debiut PlayStation VR na PC jest potencjalnie interesującym posunięciem.

HTC ujawnia datę premiery i cenę gogli VR: Vive!

Gdy poznaliśmy cenę gogli VR: Oculus Rift, która wynosi 599 dolarów bądź 699 euro byliśmy zaskoczeni... Jeżeli mieliście nadzieję, że HTC Vive będzie tańszym rozwiązaniem dla Waszych portfeli, mamy złą wiadomość. Poznaliśmy oficjalną cenę urządzenia i nie jest taniej, wprost przeciwnie - jest drożej.

Wystartowały zamówienia na Oculus Rift! Cena będzie bardzo duża!

Sprzęt wyceniono aż na 699 euro. Dokładna cena Oculus Rift do dziś pozostawała tajemnicą, ale takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Zakupienie projektu gogli przez Facebooka wcale nie obniżyło cen finalnego produktu.

HTC zaprezentowało nową wersję swoich gogli VR: Vive Pre! Pogromcę Oculus Rift?

W związku z przesunięciem premiery urządzenia VR od HTC służącego do obioru wirtualnej rzeczywistości firma HTC miała i jeszcze ma czas, aby faktycznie poprawić swoje gogle. Czas już nie został zmarnowany, bowiem producent, znany przede wszystkim z produkcji smartfonów z systemem Android, w końcu przedstawił nową wersję: "HTC Vive Pre".

Wspierający Oculus Rift na Kickstarterze otrzymają finalny produkt za darmo!

Twórcy gogli VR: Oculus Rift postanowili podziękować darczyńcom ponownie... Ponoć od dziś można zamówić przedpremierowo gogle, ale  data ich debiutu na rynku nie została jeszcze ujawniona. Można jednak wywnioskować, że do premiery już całkiem niedługo.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok