Procesory Intela bez GPU kosztują tyle samo co ze zintegrowaną kartą graficzną

0

Firma Intel wprowadziła do sprzedaży procesory Core z 9-generacji pozbawione zintegrowanych kart graficznych. Niestety nowe modele nie będą – póki co – tańsze.

Taka sytuacja sprawia, że klient może poczuć się oszukany, jeśli zakupił nieświadomie procesor z dopiskiem w postaci litery F czyli bez GPU.  Lepszą alternatywą est możliwość zakupu bardzo dobrze sprzedających się procesorów AMD Ryzen, które wyróżnia równie dobra wydajność jak i niższa cena.

A szkoda. Polityka firmy Intel ciągle stawia na swój większy zysk, dlatego za procesory bez GPU firmy Intel, tj. za Core i3-9350KF, Core i5-9400F, Core i5-9600KF, Core i7-9700KF oraz Core i9-9900KF nie zapłacimy mniej. W niektórych przypadkach cena może być nawet droższa o kilkadziesiąt złotych.

R E K L A M A

Co więcej, nieoficjalnie mówi się, że Intel może planować niską dostępność swoich układów z GPU, więc teoretycznie i tak powyższe modele zapewne się sprzedadzą, tylko czy to nie jest nabijanie klienta w butelkę?

Jeśli ten najgorszy scenariusz się potwierdzi to w sklepach będą dostępne wyłącznie jednostki bez zintegrowanych kart graficznych, a wtedy, naszym zdaniem, każdy potencjalny klient powinien mieć jeszcze większy powód, aby jednak skorzystać z platformy jaką oferuje firma AMD.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o