Intel: procesory w litografii 10 nm dopiero pod koniec 2019 roku

okładka

Przypomnijmy, że Intel planował wejście w 10-nanometrową litografię już w 2015 roku. Teraz okazuje się, że znów będziemy czekać ponad rok czasu na ulepszenia.

Podczas spotkania z inwestorami Intel ujawnił, że jego pierwsze procesory wykonane w litografii 10 nm trafią na rynek dopiero w listopadzie 2019 roku. Do tego czasu będą na nas czekać procesory w kolejnej udoskonalonej litografii 14 nm.

Powodem kolejnych opóźnień ponownie jest słaby uzysk - słaba opłacalność i wiele strat.

R E K L A M A

Jak dobrze wiemy konkurencja pod tym względem wypada znacznie lepiej. Dziś informowaliśmy, że AMD już w przyszłym roku planuje rozpoczęcie masowej produkcji procesorów w 7-nanometrach.

Architektura Zen 2 firmy AMD będzie szybsza o 15% - premiera w 2019 roku Architektura Zen 2 firmy AMD będzie szybsza o 15% - premiera w 2019 roku

Pocieszającym może okazać się fakt, że opóźnienie we wdrażaniu nowej litografii nie wpłynęło negatywnie na kondycję finansową niebieskich, choć może to też być tylko kwestią czasu.

Póki co jednak, w opublikowanym raporcie, Intel pochwalił się najlepszymi wynikami finansowymi w historii firmy, osiągając wysokie zyski we wszystkich swoich sektorach.

 

Udostępnij
Źródło: AnandTech, Intel

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok