Intel Graphics Gen11 – duża zmiana wydajności zintegrowanych kart graficznych

Intel Graphics Gen11 – duża zmiana wydajności zintegrowanych kart graficznych

20/12/2018 0 przez Tomasz Filipski

Intel ujawnił dość szczegółowe informacje na temat nadchodzących układów graficznych Intel Graphics Gen11. Nowa generacja zapowiada się bardzo dobrze.

Wydajność nowej generacji układów graficznych producenta przekroczy nawet 1 TFLOPS. To sporo, ponieważ nowe jednostki zaoferują podobną wydajność co grafika Radeon Vega 8.

Ten układ graficzny zaoferuje 64 jednostki obliczeniowe, które zostały rozdzielone na cztery bloki po 8 CU z własną pamięcią cache. Przypomnimy, że obecnie układy graficzne Intel składają się tylko z 24 jednostek obliczeniowych.

R E K L A M A

Nowa generacja grafiki Intel Graphics Gen11 to także usprawniony blok multimedialny, który tym razem pozwoli na możliwość jednoczesnego kodowania i dekodowania materiałów wideo w rozdzielczości do 8K.

Warto dodać również, że nowa generacja zintegrowanych jednostek graficznych ma przynieść obsługę techniki VESA Adaptive-Sync, a także konfiguracje wielomonitorowe.

Teraz z pewnością spytacie kiedy możemy się spodziewać nowych procesorów z nową generacją jednostek Intel Graphics…? Odpowiadamy – najprawdopodobniej już w 2019 roku.