Dropbox stawia na procesory AMD Epyc

0

Firma AMD zyskuje po Microsoft Azure, Baidu, a także Yahoo Japan kolejnego dużego nabywcę na procesory serwerowe AMD Epyc, które – i nie tylko te – cieszą się coraz większą popularnością.

Przypomnijmy, że Dropbox jest kolejnym dużym graczem na rynku usług w chmurze (ponad 500 milionów użytkowników), który zdecydował się wykorzystać w swojej infrastrukturze sieciowej procesory AMD Epyc – jednostki oparte na nowej mikroarchitekturze Zen.

Dlaczego Dropbox stawia na procesory AMD? Duży gracz uważa, że procesory AMD Epyc to doskonała i odpowiednia platforma. Firma nie zamierza zaprzestać bliższej współpracy, bowiem już myśli o dalszym wykorzystywaniu procesorów AMD w przyszłości. Możliwe, że rozchodzi się też o cenę jednostek serwerowych. Procesory AMD są dużo tańsze od procesorów Intela.

R E K L A M A

Na razie Dropbox postawił na jednostki AMD Epyc 7351P. Są to procesory 16-rdzeniowe / 32-wątkowe, obsługujące aż 128 linii PCI-E oraz pamięć RAM w trybie 8-kanałowym.

Informacja ta powinna każdego ucieszyć, bowiem każda większa inwestycja w procesory AMD z pewnością przyda się firmie, która przez wiele lat nie posiadała tak dobrej ofensywy w stosunku do oferty Intela.

Polecane produkty

Dodaj komentarz