CES 2019: Intel zaprezentował 10 nm procesor Ice Lake

0

Targi CES 2019 przyniosły też nowe wieści o nowych CPU Intela – o pierwszych układach produkowanych w 10 nanometrowej litografii.

Firma Intel od długiego czasu zmagała się z problemem z przejścia na niższy proces technologiczny. W końcu jednak procesory Ice Lake znajdą zastosowanie w komputerach stacjonarnych i laptopach o całkowicie nowej mikroarchitekturze Sunny Cove pod koniec tego roku.

Podczas konferencji ujawniono, że układy Ice Lake zostaną wyposażone w układ graficzny 11 generacji (o którym była już mowa w naszym serwisie), ale również w kontroler Thunderbolt 3 czy w Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6). Ale to nie koniec.

R E K L A M A

Na uwagę zasługuje jeszcze zastosowany w przyszłych procesorach zintegrowany układ odpowiedzialny za sztuczną inteligencję (AI). Podczas demonstracji jego możliwości okazało się, że np. podczas wyszukiwaniu zdjęć z daną zawartością nowy procesor wykonał zadanie nawet o 50% szybciej…

Choć z jednej strony cieszy, że nowy mniejszy proces technologiczny w końcu został ujarzmiony przez firmę Intel, to jednak termin premiery nowych jednostek wydaje się zbyt odległy… Firma AMD z pewnością to wkrótce wykorzysta.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o