8-rdzeniowe procesory Intela - Coffee Lake - już we wrześniu?

okładka

Intel szykuje 8-rdzeniowe procesory Coffee Lake dla platformy LGA 1151. Według najnowszych informacji, producent planuje wprowadzić te nowe, wydajniejsze procesory trochę wcześniej aniżeli zakładano.

Dotychczasowe informacje mówiły, że 8-rdzeniowe procesory Intela ukażą się dopiero w czwartym kwartale 2018 roku. Wygląda jednak na to, jak informuje japoński serwis PC Watch, że Intel planuje premierę wydajniejszych CPU już we wrześniu.

R E K L A M A

Czyżby gigant przestraszył się konkurencyjnych układów Ryzen 7 2700 i 2700X?

Procesory AMD Ryzen drugiej generacji w sprzedaży [Specyfikacja] Procesory AMD Ryzen drugiej generacji w sprzedaży [Specyfikacja]

Nadal dokładna specyfikacja nowych układów jest jeszcze nieznana, ale mówi się o planach wprowadzenia do sprzedaży dwóch modeli z 8 rdzeniami /16 wątkami, których to standardowy układ CPU ma charakteryzować się współczynnikiem TDP na poziomie 80 W. W przypadku wersji z odblokowanym mnożnikiem ma już wynosić 95 W. Obydwa układy mają być kompatybilne z obecnymi płytami głównymi z podstawką LGA 1151 i chipsetami 300.

Z kolei pod koniec roku ponoć Intel planuje nowe procesory pod płyty LGA 2066 - 22-rdzeniowych modeli, które miałyby stanowić konkurencję dla niedawno zapowiedzianych 32-rdzeniowych jednostek Ryzen Threadripper.

Druga generacja procesorów AMD Ryzen Threadripper zaoferuje 32 rdzenie Druga generacja procesorów AMD Ryzen Threadripper zaoferuje 32 rdzenie

 

Udostępnij
Źródło: Computer Base, TechPowerUp

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok