Intel Core i9-9980XE Extreme Edition dla platformy HEDT w sprzedaży

W ofercie Intela pojawiają się powoli nowe CPU z segmentu HEDT (High-end Desktop). Niestety cena Intel Core i9-9980XE Extreme Edition odstrasza.

9-generacja procesorów Intel ze wsparciem dla 128 GB pamięci RAM [Specyfikacja]

Firma Intel wprowadziła do sprzedaży procesory Core i9-9900K, i7-9700K i i5-9600K pod LGA 1151 - jednostki z lepszą wydajnością, ale też z większą pojemnością obsługiwanej pamięci RAM.

Wydajny chip dla laptopów Qualcomm Snapdragon 8180 w przygotowaniu

Qualcomm pracuje nad nową jednostką, której przeznaczeniem będą laptopy z systemem operacyjnym Windows 10. Czy nowy chip będzie konkurencją dla układów Intela?

AMD Dynamic Local Mode poprawi wydajność procesorów Ryzen Threadripper WX

Według testów producenta, przełączenie w tryb Dynamic Local Mode pozwoli zwiększyć wydajność dwóch procesorów AMD Ryzen Threadripper WX nawet o 47%.

Sprzedaż CPU od AMD rośnie, a procesory Intela strasznie drożeją

Cena akcji AMD osiągnęła najwyższy od 12 lat poziom. A wzrost sprzedaży procesorów desktopowych może być spowodowany problemami firmy Intel.

Nowe mobilne procesory AMD Ryzen 2000 już wkrótce [Specyfikacja]

Najwydajniejsze mobilne procesory AMD Ryzen 2000 powinny trafiać już do producentów laptopów. Modele Ryzen 5 2600H i Ryzen 7 2800H znajdą zastosowanie w wydajnych laptopach i mobilnych stacjach roboczych..

Specyfikacja energooszczędnego procesora AMD Athlon 200GE z układem Vega

Procesor AMD Athlon 200GE bazujący na architekturze Zen skierowany jest do mniej wymagających użytkowników i według producenta będzie lepszym wyborem niż procesory Pentium.

Specyfikacja procesorów Intel Whiskey Lake-U i Amber Lake-Y - dla urządzeń mobilnych

Firma Intel oficjalnie zaprezentowała procesory przeznaczone dla urządzeń mobilnych: Whiskey Lake-U i Amber Lake-Y wchodzące w skład serii procesorów Core 8. generacji.

Jim Anderson odchodzi z AMD aby zająć stanowisko CEO w Lattice Semiconductor

Jim Anderson, jeden z najważniejszych pracowników przyczyniający się do sukcesu jednostek Ryzen i Ryzen Threadripper.był związany z AMD od 2015 roku.

Dropbox stawia na procesory AMD Epyc

Firma AMD zyskuje po Microsoft Azure, Baidu, a także Yahoo Japan kolejnego dużego nabywcę na procesory serwerowe AMD Epyc, które - i nie tylko te - cieszą się coraz większą popularnością.

Specyfikacja procesorów Ryzen Threadripper drugiej generacji [Wideo]

AMD powoli wprowadza do sprzedaży cztery procesory z serii Ryzen Threadripper 2000 przeznaczone dla graczy a także dla projektantów i twórców treści.

AMD stworzyło nowe APU z Radeon Vega (24 jednostki CU) dla konsol firmy Zhongshan Subor

AMD poinformowało o stworzeniu mocnego układu SoC z układem Radeon Vega (24 jednostki CU) przeznaczonego do stosowania w konsolach firmy Zhongshan Subor.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok