Ciekawe mobo ASUS ROG Zenith Extreme dla AMD Ryzen Threadripper ze wsparciem 256 GB pamięci RAM

0

Płyta główna ASUS ROG Zenith Extreme to wysokiej klasy mobo ze wsparciem dla 256 GB pamięci RAM. Nowy produkt firmy Asus już w sprzedaży.

Jeśli zaciekawiła Was informacja o fakcie, że procesory 9-generacji Intela wspierają już obsługę 128 GB pamięci RAM na płytach głównych Intel 300 to co powiecie na obsługę 256 GB na platformie AMD?

Jak wiemy dobrze, zwykle płyty z chipsetem X399 obsługują bądź obsługiwały maksymalnie kości 16 GB, co daje łącznie 128 GB pamięci RAM. Płyta główna ASUS ROG Zenith Extreme to jeden z topowych produktów przeznaczonych dla procesorów AMD Ryzen Threadripper i jak się domyślacie dysponuje ona aż ośmioma bankami pamięci DDR4 DIMM z obsługą modułów po 32 GB każdy.

R E K L A M A

Taka konfiguracja powinna zadowolić profesjonalistów, którzy składają potężną stację roboczą, ale jest jedno ale. Niestety jeśli chodzi o dostępność w sklepach takich 32-gigabajtowych modułów DDR4, to nie wygląda ona póki co różowo. Jednakże z biegiem czasu ten niedobór z pewnością zostanie załatany.

Wprawdzie płyta główna ASUS ROG Zenith Extreme przeznaczona jest dla graczy to jednak zalet ma tyle, że z pewnością może się spodobać również profesjonalistom i wcale nie mówimy tu tylko o jej wyglądzie. Za to cacko przyjdzie jednak też trochę zapłacić, polska cena zaczyna się od ~ 2499 zł.

Foto


Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o