Samsung, Micron i Hynix pozwani za zawiązanie zmowy cenowej na rynku pamięci DRAM

0

W kalifornijskim sądzie okręgowym został złożony pozew zbiorowy przeciwko firmom Samsung, Hynix i Micron.

Trzem firmom zarzuca się złamanie prawa antymonopolowego, ustalanie wspólnie cen pamięci DRAM przez ograniczenie podaży kości.

Oczywiście, nie sposób ukryć, że rozchodzi się o gigantyczne pieniądze. Przecież ceny kości skoczyły nawet o ponad 130 procent, dzięki czemu każdy ze wspomnianych producentów podwoił swoje przychody. Warto też dodać, że najprawdopodobniej ceny za kości DRAM jeszcze podskoczyłyby do góry, gdyby niedawne rozpoczęte śledztwo zapoczątkowane przez rząd Chin. Do pozwu zbiorowego mogą przyłączyć się mieszkańcy USA, którzy nabyli sprzęt hardware w okresie od 1 lipca 2016 do 1 lutego 2018 roku.

R E K L A M A

Pozew zbiorowy przeciwko Samsungowi, Hyniksowi i Micronowi złożyła w kalifornijskim sądzie kancelaria Hagens Berman, która specjalizuje się i może się pochwalić dużymi sukcesami w takich sprawach. Przypomnijmy, że w 2006 roku kancelaria ta złożyła pozew dotyczący zmowy cenowej na rynku DRAM i wygrała, zdobywając aż 300 milionów dolarów. Z kolei sam Departament Sprawiedliwości uznał Samsunga i Hyniksa winnymi za naruszenie prawa antymonopolowego nakładając karę finansową 731 mln dolarów odszkodowania.

Trzy pozwane firmy tj. Samsung, Hynix i Micron to giganty w tym sektorze, trzymają w garści aż 96 procent rynku DRAM.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o