Asus prezentuje gamingowego laptopa ROG Strix Hero II [Wideo]

0
 

Zaprezentowany laptop na Computex 2018 – ASUS ROG Strix Hero II – przeznaczony jest dla graczy MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Jego cena za sprawą lepszych podzespołów będzie większa od poprzedniej serii.

Nowy laptop ASUS ROG Strix Hero II (seria GL504) składa się z czterordzeniowego procesora Intel Core i5-8300H lub sześciordzeniowego procesora Core i7 8750H oraz maksymalnie z 32 GB pamięci DDR4-2666. Jeśli chodzi o GPU to laptop ten został wyposażony w procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 1060. Ponadto na pokładzie znajdziemy do 512 GB dysk SSD PCIe / NVMe oraz dysk twardy / albo SSHD.

Aby schłodzić całkiem mocne komponenty, ASUS wyposażył ROG Strix Hero II w najnowszy system chłodzący – HyperCool Pro. Układ ten składa się z dwóch dmuchaw 12-woltowych zdolnych do wirowania z bardzo dużą prędkością wraz z wieloma przewodami cieplnymi, wyposażonymi w żebra o grubości 0,1 mm. Producent w tym modelu umożliwił ustawienia: dla wydajności (tryb Overboost) oraz tryb cichy.

R E K L A M A

Oprócz zastosowanych zmian podzespołów, laptopy z serii ROG Strix Hero II otrzymały również nową obudowę oraz nowy 15,6-calowy panel wyświetlacza 144 Hz – IPS Full HD o czasie reakcji 3 ms wraz z powłoką przeciwodblaskową.

Choć zastosowany ekran z serii GL504 posiada cieńszą obudowę w porównaniu do 15,6-calowych laptopów z serii GL503 to mimo to grubość laptopa Asusa ROG Strix Hero II wynosi 2,61 cm, a więc więcej aniżeli w poprzedniej serii (2,28 cm). Z kolei waga tego bardzo ładnego laptopa wynosi 2,4 kg.

Oczywiście, podobnie jak wszystkie laptopy marki ROG tak i seria GL504 wyposażona została w klawiaturę z podświetleniem RGB wraz z technologią ASUS Aura Sync.

Laptop Asus ROG Strix Hero II został wyposażony również w bezprzewodowy kontroler Intel Wireless Wi-Fi 9560 2×2 802.11ac Wave 2 oraz w Bluetooth 5.0.

Oczywiście za wcześnie aby poznać polską cenę, ale cena laptopa Asus Strix Hero II na zachodzie zaczyna się od 1.699 $. Nie jest to mały wydatek, przyznacie?

Foto

asus-rog-strix-hero-2-grafika

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz