Zapowiedź: klawiatura dla graczy – Roccat Vulcan – z przełącznikami Titan [Wideo]

0
 

Podczas targów Computex 2018 firma Roccat zaprezentowała nową klawiaturę dla graczy wyposażoną w również w nowe, autorskie przełączniki mechaniczne Titan.

Przypomnijmy, że najczęściej stosowanymi przełącznikami na rynku – przynajmniej w droższych urządzeniach – są Cherry MX. Jednak niektórzy producenci stosują utworzone przez siebie rozwiązania – do takich firm dołącza Roccat.

“Mechaniczna klawiatura ROCCAT Vulcan to potężne połączenie technicznej innowacji, solidności wykonania i podświetlenia.”

Wspomniane autorskie przełączniki Titan od firmy Roccat zaprojektowano tak – jak twierdzi sam niemiecki producent – aby tchnąć nieco życia i innowacji w skostniały świat technologii przełączników mechanicznych. Oprócz cichego i wyczuwalnego punktu aktywacji na poziomie 1,8 mm i wysokości naciśnięcia na 3,6 mm każdy przełącznik zawiera specjalną obudowę, która zmniejsza jego drganie podczas naciśnięcia.

R E K L A M A

Nowe przełączniki mechaniczne Titan zbudowano aby minimalizować kontakt przy odbiciu, co pozwala oprogramowaniu szybciej wykrywać naciśnięcie o 20 procent. Klawiatura Roccat Vulcan to także zastosowane ultralekkie nakładki na klawisze co ma sprawiać, że każde naciśnięcie będzie szybkie, precyzyjne.

Oprócz szybkiego działania przełączniki Titan mają również cechować się wysoką wytrzymałością.

“Metalowa płyta wzmacnia klawiaturę Vulcan i chroni ją przed wstrząsami, a klawisze są tak skonstruowane, by nie osiadał na nich kurz.”

Niemiecki producent przygotował dla nas trzy wersje swojej nowej klawiatury: najtańszą Roccat Vulcan 80 (z niebieskim podświetleniem), Vulcan 100 AIMO (z podświetleniem RGB) oraz wersję Vulcan 120 AIMO (z magnetyczną podpórką pod nadgarstki).

“Potężny system oświetlenia AIMO opiera się na trwałych diodach LED i przezroczystych obudowach przełączników, które równomiernie rozkładają oświetlenie. System żywego światła można konfigurować oddzielnie dla każdego klawisza w 16,8 mln kolorów lub charakterystycznym błękicie ROCCAT.”

Klawiatury Roccat Vulcan pojawić się mają w sprzedaży w trzecim kwartale 2018 roku, a ceny są następujące:

  • Roccat Vulcan 80 – 129,99 euro
  • Roccat Vulcan 100 AIMO – 149,99 euro
  • Roccat Vulcan 120 AIMO – 159,99 euro

Co sądzicie o nowych produktach firmy Roccat i ich cenie? Wszystko okaże się w praktyce oraz zależeć będzie od polskiej ceny, ale cieszy nas fakt, że na rynku klawiatur gamingowych jeszcze coś się dzieje.

 

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz