Zapowiedź: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti – bez techniki śledzenia promieni

0

Poznaliśmy, choć jeszcze nieoficjalną (czytajcie potwierdzoną przez Nvidię) to jednak raczej prawidłową, specyfikację kart graficznych GeForce GTX 1660 Ti.

Nowy układ to kolejna karta graficzna, która choć ma bazować na architekturze Turing to jednak zamiast stosowanego słowa RTX w nazwie, znajdziemy znane nam dobrze słowo GTX. Co to oznacza? Ano, przede wszystkim, że będzie taniej i równie wydajnie.

Wszystkie informacje pozyskał zagraniczny serwis VideoCardz. A sama karta graficzna GeForce GTX 1660 Ti będzie dużo wydajniejsza od GeForce’a GTX 1060.

R E K L A M A

Nowy układ ma bazować na rdzeniu TU116 i jak się domyślacie nie zaoferuje już wszystkiego tego co np. model GeForce RTX 2060, bowiem źródła mówią o całkowitym wycięciu rdzeni RT, które służą do przyspieszenia obliczeń związanych z ray tracingiem.

Karta graficzna GeForce GTX 1660 Ti zaoferuje tylko 1536 rdzeni CUDA, ale mimo to wydajność układu powinna być porównywalna z GeForce’ami GTX 1070. Powinniśmy także spodziewać się 192-bitowego interfejsu pamięci kości GDDR6 o łącznej pojemności 6 GB.

Kiedy nowy układ miałby rzekomo pojawić się na rynku, zapewne za niedługo – jednakże mówi się o dacie, kiedy to zostaną wyprzedane egzemplarze z GTX 1060.

Z pewnością cena będzie konkurencyjna w stosunku do modeli z przydomkiem RTX w nazwie, zatem jest na co czekać.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o