Są zgłoszenia na uszkodzone układy Nvidii GeForce RTX

Są zgłoszenia na uszkodzone układy Nvidii GeForce RTX

08/11/2018 0 przez Tomasz Filipski

Nvidia ma niemały problem, bowiem w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się sporo doniesień na temat problemów z działaniem nowych kart graficznych.

Bądźmy ostrożni z zakupami układów GeForce RTX z serii 20. Karty przestają poprawnie działać. Objawami są np. wyświetlane na ekranie artefakty. To dziwne, że Nvidia zachowuje się jakby większego problemu nie było. Co ciekawsze osoby, które reklamowały uszkodzoną kartę mogą trafić kolejny raz na model nie bez wad.

W większości zgłaszanych przypadkach padło na konstrukcje Founders Edition – topowe karty samego producenta – Nvidii. Jednakże pojawiają się również doniesienia o podobnym problemie z edycjami autorskimi. Czy wiadomo w czym problem?

R E K L A M A

We wszystkich przypadkach usterka objawia się podobnie, a winnym elementem ma być zastosowana pamięć GDDR6 od Microna. Wiadomo, że części osób pomogło zmniejszenie częstotliwości pracy kości.

Trzeba przyznać, że układy 2080 Ti, 2080 i 2070 RTX, które nie są przecież tanie, dość mocno teraz rozczarowują. Miejmy nadzieję, że w przyszłości tego typu problemów nie będzie…