Prezentacja AMD Radeon Pro WX 9100 i Radeon Pro SSG

0
3
 

Na swojej konferencji na Siggraph 2017 AMD zapowiedziało Radeona Pro WX 9100 i nową wersję Radeona Pro SSG.

Są to produkty przygotowane na rynek profesjonalny. Zastosowanie to np. obróbka materiału wideo w wysokiej rozdzielczości lub wizualizacja w czasie rzeczywistym.

Rdzen obu układów dysponuje 64 Compute Units, co przekłada się na 4096 procesorów strumieniowych. Maksymalny zegar rdzenia wynosi w obu przypadkach 1500 MHz. To sprawia, że teoretyczna moc obliczeniowa w obliczeniach pojedynczej precyzji to 12,29 TFLOPS, a przy FP16 – 24,6 TFLOPS.

R E K L A M A

Układ ma na pokładzie 16 GB pamięci HBM2 pracującej z zegarem 945 MHz, o przepustowości 484 GB/s. Pro SSG ma dodatkowo nośnik SSD o pojemności 2 TB.

Zarówno Radeon Pro WX 9100, jak i Radeon Pro SSG zapewniają pełną obsługę wszystkich najpopularniejszych API. Pierwsza karta przeznaczona jest głównie do współpracy z takimi aplikacjami jak choćby Solidworks, PTC Creo, czy Siemens NX.

Natomiast Radeon Pro SSG poradzi sobie dobrze w programach Adobe After Effects, Autodesk Maya i Blender. Karta ma się świetnie nadawać do przetwarzania wideo w rozdzielczości 8K i łączeniu ze sobą materiałów sferycznych.

Produkty wymagają do działania podpięcia jednej ośmiopinowej i jednej sześciopinowej wtyczki zasilania. Oddano sześć wyjść wideo mini DisplayPort 1.4. AMD podaje, że Radeon Pro WX 9100 objęty jest standardowo trzyletnią gwarancją z możliwością rozszerzenia o siedem lat. W przypadku Radeona Pro SSG okres gwarancyjny wynosi dwa lata.

Obie karty trafią do sprzedaży 13 września tego roku. Cena Radeona Pro WX 9100 to 2199 dolarów, a Radeona Pro SSG 6999 dolarów.

Polecane produkty

Dodaj komentarz