AMD Radeon RX Vega zostanie zaprezentowany na targach Computex 2017!

0
 

Premiera AMD Vega coraz bliżej, więcej informacji dowiemy się pod koniec maja.

Niedawno zapowiedziano profesjonalną kartę Radeon Vega Frontier Edition. Jeden z użytkowników portalu Reddit zapytał szefa Radeon Technologies Group kiedy pojawi się karta dla graczy. Raja Koduri poinformował, że karta zostanie zaprezentowana na targach Computex i dopiero po dopracowaniu produktu pojawi się on w sprzedaży.

Radeon RX Vega zostanie dodatkowo zoptymalizowany pod gry dlatego jego wydajność powinna być w tym zastosowaniu wyższa niż wersji Frontier Edition. Nie wiadomo jeszcze ile dokładnie pamięci VRAM będzie miała karta.

R E K L A M A

Konferencja z targów Computex odbędzie się 31 maja o godzinie 10:00 lokalnego czasu. AMD przedstawi tam swoje rozwiązania i technologie jeszcze na rok 2017.

Na koniec dodajmy, że AMD Vega Frontier Edition jest wyposażony w 4096 procesorów strumieniowych. Maksymalna wydajność jednostki dochodzi do 12,5 TFLOPS w obliczeniach pojedynczej precyzji i do 25 TLOPS w przypadku obliczeń FP16. Na pokładzie znajdziemy 16 GB pamięci HBM2. Przepustowość pamięci jest równa 480 GB/s a jej interfejs jest 2048-bitowy.

Czy Wy też uważacie, że zapowiada się niesamowicie?

Polecane produkty

Dodaj komentarz