AMD chce zwiększyć produkcję kart graficznych Radeon

0

Producent, firma AMD stwierdziła, że dostępność kart graficznych jest słabsza niż tego oczekiwano.

W planach AMD jest zwiększenie produkcji układów graficznych Radeon. Dzięki temu ceny kart graficznych polecą ostro w dół?

Sytuacja z dostępnością i cenami układów nie wygląda za dobrze. Popularność kryptowalut przełożyła się na zwiększony popyt zarówno układów Nvidii jak i AMD.

R E K L A M A

Do całej sprawy odniosła się CEO AMD – Lisa Su, która podsumowała wyniki finansowe za ostatni kwartał i ujawniła plany na najbliższe miesiące… Niestety, plan zwiększenia produkcji kart Radeon może nie być taki prosty do zrealizowania.

Na rynku istnieje jeszcze jeden problem, mała dostępność pamięci GDDR5 i HBM2. Lisa Su ujawniła jednak, że prowadzone są rozmowy z firmami zajmującymi się produkcją pamięci.

Na koniec warto zauważyć, że Nvidia również podjęła działania w celu rozwiązania problemu. Producent ten jednak wybrał inną drogę, bowiem polecił on sprzedawcom ograniczyć sprzedaż akceleratorów budującym koparki do kryptowalut.

Miejmy nadzieję, że po tych dwóch zabiegach, co nie co wszystko się unormuje i nie będziemy musieli czekać na dostępność produktów w sklepach oraz cena będzie bardziej przyzwoita.

Polecane produkty

Dodaj komentarz