Samsung przedstawił niezniszczalny i elastyczny ekran OLED

0

Samsung opracował elastyczny panel OLED, który spełniać ma wojskowe normy wytrzymałości od upadków z odpowiedniej wysokości oraz od niskiej i wysokiej temperatury pracy.

Nowy ekran OLED dostał już atest amerykańskich regulatorów, spełniając wojskowe normy wytrzymałości wyznaczone przez amerykański Departament Obrony.

Nowy materiał, którym pokryto elastyczny ekran jest lekki, wytrzymały na uszkodzenia, a także przewodzi sygnały do ekranu dotykowego tak samo dobrze, jak cienkie szkło. Cała warstwa ochronna nowych paneli to połączenie niezniszczalnego tworzywa sztucznego  przykrytym wytrzymałym plastikiem.

R E K L A M A

Testy jakie przeprowadzono na panelu były rygorystyczne. Ekran był upuszczany na wiele sposobów z wysokości 1,2 metra aż 26 razy. Także imponującym testem była seria upadków z wysokości 1,8 metra. Panel Samsunga przetrwał te wszystkie upadki bez żadnych uszkodzeń, co stanowi świetny wynik. Nowy panel również poradził sobie w testach pracy w ekstremalnych temperaturach od -32° do 72°C.

Samsung jednak nie podaje informacji na podatność takich paneli na zarysowania, ale można przypuszczać, aczkolwiek możemy się mylić, że jest ona podobna jak w zwykłych szklanych ekranach .

Nowe ekrany OLED Samsunga mogą znaleźć zastosowanie w smartfonach, tabletach i w wielu innych urządzeniach, w tym także produkowanych dla wojska. Natomiast kiedy znajdą swoje pierwsze zastosowanie tego jeszcze nie wiadomo.

Polecane produkty

Dodaj komentarz