Informacje o procesorze Galaxy S9 – Exynos 9810

0
 

Wydajność nowego chipu, który zasili smartfony Samsung Galaxy S9 imponuje.

Układ Exynos 9810 – 10-nanometrowy chip Samsunga jest już w masowej produkcji. Producent informuje, że SoC ten przebije niemal pod wszystkimi względami układ Exynos 8895.

Nowy układ składać się ma z 8 rdzeni podzielonych na dwa 4-rdzeniowe moduły. Najważniejszy moduł – 4 rdzenie Exynos M3 – odpowiadające za najwyższą wydajność osiągną maksymalne taktowanie wynoszące 2,9 GHz. Dzięki m.in. usprawnieniom i większej ilości pamięci podręcznej, chip ten osiągać ma dwukrotnie lepsze wyniki w testach jednowątkowych i o 40% lepsze w testach wielowątkowych. Oczywiście tak duża wydajność nie będzie nam potrzebna na co dzień, dlatego kolejne 4 rdzenie Cortex A55 – pracujące z częstotliwością 1,9 GHz zapewnią pracę na dobrym poziomie oraz energooszczędność.

R E K L A M A

Nowy procesor Samsunga będzie wspierał też uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. Pisaliśmy kiedyś o NPU w układzie Huawei Kirin 970: Smartfonowy procesor Huawei Kirin 970 z dodatkowym chipem NPU!. Teraz coś podobnego szykuje Samsung, co pozwoli np. na rozpoznanie konkretnych osób na zrobionym przez nas zdjęciu, ale też na usprawnieniu zabezpieczeń urządzeń.

Nowy SoC, w którego w skład wchodzi układ graficzny: Mali G72 MP18 pozwoli na kodowanie i dekodowanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K i płynności 120 kl./s, przy 10-bitowej głębi kolorów.

Procesor Exynos 9810 obsłuży oczywiście pojedyncze aparaty fotograficzne o rozdzielczości 24 Mpx oraz podwójne w konfiguracji 16 Mpx + 16 Mpx. Nowy procesor powinien też pozytywnie wpłynąć na lepsze przetwarzanie obrazów, co z kolei przełoży się na lepszą stabilizację obrazu oraz wykonywanie lepszych zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.

Inne również ważne cechy procesora to: wysokiej klasy kodek audio, moduły Wi-Fi 802.11ac. Warto dodać, że w nowym Exnosie znajdziemy szybki modem LTE – pobieranie Cat 18 6CA do 1,2 Gb/s, wysyłanie Cat 18 2CA do 200 Mb/s.

Polecane produkty

Dodaj komentarz