Huawei prezentuje świetny i energooszczędny mobilny procesor Kirin 980

okładka

Huawei chwali się swoim nowym procesorem - Kirin 980 - pierwszym na świecie wykonanym układem w 7-nanometrowym procesie technologicznym z dodaną grafiką Mali-G76.

Chiński producent prezentuje swój nowy układ jako najmocniejszy i najinteligentniejszy procesor mobilny na świecie.

7-nanometrowy proces litograficzny umożliwił zwiększenie wydajności procesora Huawei o 20%, ale również efektywności energetycznej o 40%. Procesor Kirin 980 złożony z 8-rdzeni (Cortex-A76 2x 2.6 GHz oraz 2x1,96 GHz i Cortex-A55 1.8GHz) oraz z podwójnego NPU odpowiedzialnego za sztuczną inteligencję potrafi rozpoznać do 4500 obrazów na minutę. To wzrost aż o 120% w porównaniu do Kirina 970.

R E K L A M A

Nowy procesor to także zwiększona o 46% przepustowość danych. Oferuje nową technologię składania obrazów HDR umożliwiając zmianę kontrastu na wybranych częściach fotografii, a także wykorzystuje redukcję szumów Multi-pass, precyzyjnie usuwając artefakty bez utraty jakości.

Jeśli chodzi o grafikę to Mali-G76 zapewnić ma o 46% więcej mocy obliczeniowej oraz o 178% wyższą efektywność w porównaniu z poprzednią generacją.

Nowy procesor Kirin 980 to świetny pogromca układu Qualcomm Snapdragon 845. A już wkrótce możliwości nowego procesora od Huawei zobaczymy w smartfonach Huawei Mate 20 i Huawei Mate 20 Pro. Premiera w październiku.

 

Udostępnij
Źródło: Huawei

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok