Zaprezentowano kontroler DDR5 – nowe pamięci RAM pojawią się na rynku już w przyszłym roku [Wideo]

Zaprezentowano kontroler DDR5 – nowe pamięci RAM pojawią się na rynku już w przyszłym roku [Wideo]

06/05/2018 0 przez Tomasz Filipski

Z początku nowe pamięć RAM – DDR5 – będą wykorzystywane w segmencie profesjonalnym, a dopiero później trafią na rynek konsumencki.

Nowe kości pojawią się na rynku już w 2019 roku.

R E K L A M A

Firma Cadence Design Systems zademonstrowała prototypowy kontroler dla nowych pamięci, który ma wspomóc wdrożenie nowego standardu. Standard DDR5 wprowadzić ma jeszcze większą pojemność, wyższą wydajność.

Wspomniany kontroler ma służyć programistom chcącym zaimplementować obsługę wstępnego standardu DDR5. Przewiduje się, że organizacja JEDEC wyda jego ostateczną wersję jeszcze w tym roku. Na kontrolerze znajdziemy autorskie rozwiązania, tj. kontroler wyprodukowany przez TSMC w 7-nm litografii oraz testowe pamięci DDR5 od firmy Micron.

Nowe pamięci RAM – DDR5 – to przede wszystkim zastosowane nowe kości 16 Gb i 32 Gb. W porównaniu z pamięciami DDR4 moduły pamięć RAM DDR5 mają być o dwukrotnie większej pojemności. Z kolei pierwsze moduły mają pracować z przepustowością 4400 MT/s przy opóźnieniach CL42 i napięciu zasilającym 1,1 V co w porównaniu z DDR4, które ukazały się wpierw z przepustowością 2133 MT/s przy napięciu zasilającym 1,2 V robi również ogromne wrażenie.

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD