Zaprezentowano kontroler DDR5 – nowe pamięci RAM pojawią się na rynku już w przyszłym roku [Wideo]

0
 

Z początku nowe pamięć RAM – DDR5 – będą wykorzystywane w segmencie profesjonalnym, a dopiero później trafią na rynek konsumencki.

Nowe kości pojawią się na rynku już w 2019 roku.

Firma Cadence Design Systems zademonstrowała prototypowy kontroler dla nowych pamięci, który ma wspomóc wdrożenie nowego standardu. Standard DDR5 wprowadzić ma jeszcze większą pojemność, wyższą wydajność.

R E K L A M A

Wspomniany kontroler ma służyć programistom chcącym zaimplementować obsługę wstępnego standardu DDR5. Przewiduje się, że organizacja JEDEC wyda jego ostateczną wersję jeszcze w tym roku. Na kontrolerze znajdziemy autorskie rozwiązania, tj. kontroler wyprodukowany przez TSMC w 7-nm litografii oraz testowe pamięci DDR5 od firmy Micron.

Nowe pamięci RAM – DDR5 – to przede wszystkim zastosowane nowe kości 16 Gb i 32 Gb. W porównaniu z pamięciami DDR4 moduły pamięć RAM DDR5 mają być o dwukrotnie większej pojemności. Z kolei pierwsze moduły mają pracować z przepustowością 4400 MT/s przy opóźnieniach CL42 i napięciu zasilającym 1,1 V co w porównaniu z DDR4, które ukazały się wpierw z przepustowością 2133 MT/s przy napięciu zasilającym 1,2 V robi również ogromne wrażenie.

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz