Samsung przedstawia harmonogram procesów produkcyjnych – do 2020 roku!

0

Podczas Samsung Foundry Forum, firma przedstawiła swoje plany na kilka kolejnych lat. Do 2020 roku ma rozpocząć się wstępna produkcja chipów w procesie 4 nm. W międzyczasie pojawi się jeszcze kilka innych technologii.

Samsung planuje zdominować rynek producentów chipów poprzez szybki proces produkcyjny. Jeszcze w tym roku firma zamierza wprowadzić na rynek pierwsze układy w litografii 8 nm LPP (Low Power Plus). Będzie to ostatnia używana przez Samsung technologia przed wprowadzeniem techniki EUV (Extreme Ultra Violet). Rozwiązanie będzie podobne do 10 nm LPP.

Następny w kolejności będzie proces 7 nm LPP, wykorzystujący już EUV. Wstępna produkcja powinna rozpocząć się w 2018 roku. Później zadebiutuje proces 6 nm LPP. Będzie to najprawdopodobniej rozwinięcie starszego rozwiązania, co przełoży się na niższy pobór energii i obniżenie kosztów produkcji. W tym samym roku Samsung pokaże też litografię 5 nm LPP, która, będzie zawierać kilka rozwiązań z planowanego procesu 4 nm. Nie znane są jednak bliższe szczegóły.

R E K L A M A

Proces 4 nm LPP pojawi się do 2020 roku i będzie bazować na nowej architekturze o nazwie MBCFET (Multi Bridge Channel FET). Ma ona być pozbawiona ograniczeń FinFET dotyczących skalowania i wydajności. Ulepszone wersje FD-SOI, w tym 18 nm FDS, mają być gotowe w 2019 lub 2020 roku. Chipy tworzone w tym procesie znajdą zastosowanie w pamięciach eMRAM.

Polecane produkty

Dodaj komentarz