Samsung i jego sposób na tańsze telewizory OLED!

0

Wyświetlacze OLED mogą być bardzo cienkie, elastyczne, umożliwiające duży zakres kontrastu i jasności oraz mogą poszczycić się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Niestety jest pewne ale. Jest nim cena oraz związane z nią koszty produkcji.

Pierwszym producentem, który postanowił coś zaradzić w tej dziedzinie był LG. Tym razem przyszła pora na Samsunga.

Koreańczycy dofinansowali kwotą kilkudziesięciu milionów dolarów kalifornijską firmę Kateeva, która pracuje nad nową technologią znaną pod tajemniczą nazwą YIELDjet, mającą obniżyć koszty oraz zwiększyć wydajność produkcji.

R E K L A M A

YIEDLjet to tak naprawdę drukarka przemysłowa umożliwiająca wyprodukowanie sześciu paneli OLED o przekątnej 55″ w czasie od 90 do 120 sekund. Wyświetlacze są zgodne z rozdzielczością 4K, a koszt ich produkcji ma wynosić o 30-procent mniej niż ekranów LCD.

Warto nadmienić, że Kateeva pracuje nad swoim rozwiązaniem od kilku dobrych lat.

Pierwsze drukarki mają trafić do koncernów jeszcze przed końcem tego roku. Będą to najpewniej modele przystosowane do drukowania mniejszych paneli (30-40 cali).

Inwestycja firmy Samsung pokazuje, że w YIELDjet można pokładać nadzieje. Być może wszystko pójdzie w dobrym kierunku i ceny wyświetlaczy OLED nie wgniotą nas w fotel.

Foto

Samsung i jego sposób na tańsze telewizory OLED!

Polecane produkty

Dodaj komentarz