Nowy standard pamięci UFS 3.0 Samsunga gotowy

okładka

Nowy standard względem poprzedniej specyfikacji UFS 2.1 będzie dwukrotnie szybszy.

Kiedy za sprawą UFS 3.0 - standardu pamięci służącej do przechowywania danych - nasze smartfony dostaną kopa? Raczej nie szybko.

Nowy standard może pochwalić się dwukrotnie większą przepustowością - osiągając szczytową szybkość przesyłania danych pojedynczą linią na poziomie 11,6 Gb/s. Z kolei przy wykorzystaniu dwóch pasów osiąga aż 23,2 Gb/s.

R E K L A M A

Producent zadbał także o niskie zapotrzebowanie na energię i wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne nowych pamięci. Pamięć ta przystosowana będzie do pracy z napięciem 2,5V, podczas gdy poprzednia potrzebowała od 2,7 do 3,6V. Specyfikacja UFS 3.0 podaje także gotowość pracy pamięci w temperaturach od -40 do 105 stopni Celsjusza.

UFS 3.0 to także funkcja odświeżania operacji oraz rejestrowania błędów, które zwiększą bezpieczeństwo i niezawodność przechowywania danych.

Pamięci UFS 3.0 trafią do smartfonów, tabletów, odtwarzaczy multimedialnych oraz do zestawów VR raczej nieprędko. Niestety obecne komórkowe układy SoC nie obsługują nowej specyfikacji.

 

Udostępnij
Źródło: dobreprogramy.pl

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok