Grupa Azoty rozważa inwestycje w Polski grafen

Grupa Azoty rozważa inwestycje w Polski grafen

07/04/2019 0 przez Tomasz Filipski

Jak dobrze wiemy, od jakiegoś czasu przyszłość polskiego grafenu jest raczej dużą niewiadomą. Jednakże tym rewolucyjnym materiałem zainteresowała się Grupa Azoty.

Spółka Nano Carbon należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wycofując się z inwestycji nie będzie już dłużej finansować prac rozwojowych związanych z polskim grafenem.

Przypomnijmy, że tanią metodę wytwarzania grafenu opracowali naukowcy z warszawskiego Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Teraz, tli się tylko nadzieja, że jeszcze coś ruszy w tym temacie.

R E K L A M A

Tli? No właśnie, Grupa Azoty póki co rozważa inwestycje w polski grafen. Jak informuje Rzeczpospolita, Grupa Azoty ma konkretne plany, ale jeśli nie przyniosą one dobrych wyników finansów, to o uruchomieniu produkcji na skalę przemysłową będziemy mogli tylko pomarzyć?

Najczarniejszy scenariusz jest zatem równie realny. A szkoda, bowiem grafen – cienki, elastyczny rewolucyjny materiał (świetnie przewodzący również ciepło oraz – co najważniejsze i elektryczność) również setki razy wytrzymalszy niż stal – to zapewne przyszłość całej komputerowej i nie tylko tej branży.