Grupa Azoty rozważa inwestycje w Polski grafen

0

Jak dobrze wiemy, od jakiegoś czasu przyszłość polskiego grafenu jest raczej dużą niewiadomą. Jednakże tym rewolucyjnym materiałem zainteresowała się Grupa Azoty.

Spółka Nano Carbon należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wycofując się z inwestycji nie będzie już dłużej finansować prac rozwojowych związanych z polskim grafenem.

Przypomnijmy, że tanią metodę wytwarzania grafenu opracowali naukowcy z warszawskiego Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Teraz, tli się tylko nadzieja, że jeszcze coś ruszy w tym temacie.

R E K L A M A

Tli? No właśnie, Grupa Azoty póki co rozważa inwestycje w polski grafen. Jak informuje Rzeczpospolita, Grupa Azoty ma konkretne plany, ale jeśli nie przyniosą one dobrych wyników finansów, to o uruchomieniu produkcji na skalę przemysłową będziemy mogli tylko pomarzyć?

Najczarniejszy scenariusz jest zatem równie realny. A szkoda, bowiem grafen – cienki, elastyczny rewolucyjny materiał (świetnie przewodzący również ciepło oraz – co najważniejsze i elektryczność) również setki razy wytrzymalszy niż stal – to zapewne przyszłość całej komputerowej i nie tylko tej branży.

Polecane produkty

Dodaj komentarz