Na konsolach Xbox One można już grać myszką i klawiaturą

Na konsolach Xbox One można już grać myszką i klawiaturą

19/11/2018 0 przez Tomasz Filipski

Zapowiadana aktualizacja przeznaczona dla konsol Xbox One przynosi w końcu obsługę myszek i klawiatur w grach.

Minęło już trochę czasu od momentu kiedy to Phil Spencer, szef działu Xbox, zapowiedział tą dość istotną funkcję. Teraz istnieje możliwość zagrania w pierwsze gry za pomocą innych elektronicznych peryferii zamiast kontrolerów do Xbox One.

Oczywiście tą obsługę myszek i klawiatur muszą zaimplementować wpierw twórcy gier, wydać odpowiednią aktualizację, co oznacza, że na chwilę obecną zaledwie dwie gry posiadają to udogodnienie: Fortnite i Warframe.

R E K L A M A

Wkrótce jednak inne tytuły również będą mogły być obsługiwane przez urządzenia, które kojarzone są z platformą PC. Są to takie produkcje jak: Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder oraz X-Morph Defense. I to nie koniec, bo w późniejszym terminie do tego grona dołączą z kolei gry: Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface czy Wargroove.

Oczywiście część z Was zastanawia się nad przewagą stosowania myszek i klawiatur podczas rozgrywki zamiast pada? Na szczęście twórcy gier mają możliwość wprowadzenia systemowego filtra do gier wieloosobowych, który to pozwoli graczom na decydowanie z kim chcą grać. Dostępne mają być trzy warianty dla graczy przeznaczone tylko dla posiadaczy padów, tylko dla posiadaczy gryzoni albo wariant mieszany.

Konsole Xbox One już obsługują wszystkie myszki i klawiatury podpinane przez port USB – obsługiwane przez Windows 10, uwaga – oprócz urządzeń Bluetooth.

Zobacz także: