Aktualizacja Xboxa One przynosi polskiego narratora i streaming z Dolby Vision

Aktualizacja Xboxa One przynosi polskiego narratora i streaming z Dolby Vision

24/10/2018 0 przez Tomasz Filipski

Najnowsza aktualizacja oprogramowania konsol Xbox One przynosi nową paczkę avatarów, polskiego narratora, a także obsługę funkcji streamingu z technologią Dolby Vision.

Microsoft wzbogacił także swoje konsole o kompatybilność z asystentami głosowymi – swoją Cortaną i Aleksą Amazona, który umożliwi sterować konsolą użytkownika za pomocą dedykowanych komend. Niestety ta funkcja nie jest wciąż obsługiwana w naszym regionie.

Mamy jednak i dobre informacje – coś na pocieszenie. Firma z Redmond wprowadziła także narratora do konsol Xbox One w pięciu nowych językach: polskim, hiszpańskim, portugalskim, szwedzkim i holenderskim, dzięki któremu możemy usłyszeć gdzie się w danej chwili znajdujemy, przeczyta on tekst znajdujący się na ekranie.

R E K L A M A

Porównanie konsol Xbox One X i PS4 Pro Porównanie konsol Xbox One X i PS4 Pro

Najważniejszą jednak nowością jest dodane wsparcie dla technologii Dolby Vision, która powinna znacznie poprawić wygląd wyświetlanego obrazu w kompatybilnych aplikacjach konsoli. Pierwszą z nich jest oczywiście Netflix, a kolejne aplikacje z nową funkcjonalnością zostaną ogłoszone w kolejnych miesiącach.

Zobacz także: