Aktualizacja Xbox One – dodana obsługa 1440p, AMD FreeSync i ALLM

Aktualizacja Xbox One – dodana obsługa 1440p, AMD FreeSync i ALLM

02/05/2018 0 przez Tomasz Filipski

Wiosenna aktualizacja wprowadza szereg nowych funkcji do konsol Xbox One, m.in. obsługę rozdzielczości 1440p, AMD FreeSync i ALLM.

Zobacz więcej nowości dodanych do konsoli Xbox One.

Najpierw zacznijmy od omówienia najważniejszych czyli od wspomnianych powyżej obsługiwanych nowości.

R E K L A M A

Dzięki najnowszej aktualizacji, konsole Xbox One X i Xbox One S już mogą obsługiwać wyjście obrazu w rozdzielczości 2560 x 1440 px dla gier i multimediów. Z kolei dzięki wsparciu dla zmiennej częstotliwości odświeżania obrazu AMD Radeon FreeSync i FreeSync2 zostaną zmniejszone opóźnienia oraz szarpanie obrazu. Również tylko konsole Xbox One S i Xbox One X będą też obsługiwać dzięki AMD Radeon FreeSync 2 duży zakres dynamicznego kontrastu (HDR). Warto dodać również, że dodana obsługa ALLM – trybu Auto Low-Latency Mode – pozwoli konsolom z rodziny Xbox One na komunikację z telewizorami i monitorami z wbudowanym ALLM i na automatyczne przechodzenie w tryb niskiego opóźnienia po uruchomieniu gry. Wyżej wymienione opcje wideo można włączyć w menu Ustawienia, w zakładce “Wyświetlanie i dźwięk” i “Wyjście wideo”.

Microsoft dodał w końcu też nowe funkcje dzielenia się kontrolerem oraz możliwość organizowania turniejów. Teraz gracze transmitujący rozgrywkę będą mogli za pomocą aplikacji Mixer współdzielić kontrolę nad grą z widzami, a także organizować ciekawe turnieje…

Zmodernizowano także przeglądarkę Microsoft Edge. Ulepszono m.in. historię przeglądania, zakładki ulubione, dodano też m.in. funkcje wyciszania kart, odczytywania treści na głos, automatyczne wypełnianie.

Oczywiście zmian i nowości, które wprowadził Microsoft w wiosennej aktualizacji jest jeszcze więcej, ale te, naszym zdaniem, najważniejsze właśnie wymieniliśmy.

Zobacz także: