LG wprowadza do Polski nową linię telewizorów 4K OLED z HDR i z Dolby Vision!

0

LG Electronics zaprezentował najnowszą linię telewizorów OLED TV 4K na rok 2016. Najnowsze modele z ekranami 4K gwarantują obraz o idealnej czerni, perfekcyjnych kolorach i nieskończonym kontraście.

Telewizory te posiadają tak dobre parametry dzięki wsparciu przez dwa dostępne standardy: HDR Dolby Vision i HDR10.

W tegorocznej propozycji dla polskich konsumentów, znalazł się m.in. flagowy model LG SIGNATURE OLED G6 TV – zdobywca nagrody za innowację 2016 CES Best Innovation Award oraz serie z płaskimi i zakrzywionymi ekranami LG OLED 4K – E6, C6 i B6.

R E K L A M A

Telewizory z linii super premium LG OLED SIGNATURE G6 oraz LG OLED E6 to pierwsze modele zaprojektowane zgodnie z nowatorską koncepcją wzorniczą Picture-On-Glass. Niezwykle smukły panel OLED w najwyższej serii G6, mający zaledwie 2,57 mm głębokości został osadzony na tafli przezroczystego szkła. Układy elektroniczne telewizora przeniesiono do podstawy, dzięki czemu szklany panel wygląda jak dzieło sztuki nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. To sprawia, że telewizor staje się nie tylko centrum domowej rozrywki, ale także unikalnym elementem wystroju nowoczesnego wnętrza. Pozostałe modele telewizorów z oferty na 2016 rok z zakrzywionym, jak i płaskim ekranem Full Cinema Screen cechuje wyjątkowo smukła ramka…

W odróżnieniu od tradycyjnych wyświetlaczy LCD, matryca OLED jest w stanie sterować światłem pojedynczych pikseli, dzięki czemu możliwe jest odwzorowanie idealnej czerni, a co za tym idzie zapewnienie nieskończonego kontrastu. Emitujące światło organiczne diody pozwalają uzyskać ostry obraz o wyraźnych detalach nawet wtedy, gdy na ciemnych obszarach znajdują się niewielkie, jasne obiekty. Budowa matrycy OLED jest wolna od poświaty występującej na wyświetlaczach LCD, dzięki czemu zapewnia głęboką czerń, stanowiącą idealne tło dla żywych kolorów. Co więcej, kontrast miedzy jasnymi oraz ciemnymi obszarami zwiększa opracowana przez LG funkcja ULTRA Luminance, pozwalając na uzyskanie żywego obrazu HDR, natomiast funkcja Contrast Maximizer zwiększa głębię obrazu uwydatniając różnice między pierwszoplanowymi obiektami a tłem.

Zwiększona żywotność paneli OLED do 100 000 godzin oznacza, że konsumenci mogą cieszyć się jakością taką samą jak w dniu zakupu telewizora oglądając ulubione treści przykładowo ok. 8 godzin dziennie przez 30 lat.

Telewizory LG OLED na rok 2016 to nie tylko innowacyjny obraz, ale także najlepszy system dźwiękowy. Całość została zaprojektowana we współpracy z firmą Harman/Kardon, pionierem w dziedzinie sprzętu audio klasy high-end, który gwarantuje czysty dźwięk o bogatych szczegółach, wolny od zniekształceń i pogłosu. Listwa głośnikowa telewizorów LG OLED została wyposażona w dodatkowe głośniki niskotonowe, które zapewniają, kinowe, głębokie brzmienie.

Najnowsze serie LG OLED TV B6 i E6 są już dostępne na polskim rynku w największych sieciach handlowych, natomiast serie C6 i LG OLED SIGNATURE G6 będą dostępne od sierpnia 2016.
Sugerowane ceny detaliczne

Cennik telewizorów LG OLED 4K na rok 2016:

  • OLED65G6V – 32 999 zł
  • OLED65E6V – 29 999 zł
  • OLED65C6V – 24 999 zł
  • OLED65B6V – 24 999 zł
  • OLED55E6V – 21 999 zł
  • OLED55C6V – 16 999 zł
  • OLED55B6V – 15 999 zł

W tegorocznej propozycji dla polskich konsumentów, znalazł się m.in. flagowy model LG SIGNATURE OLED G6 TV – zdobywca nagrody za innowację 2016 CES Best Innovation Award oraz serie z płaskimi i zakrzywionymi ekranami LG OLED 4K – E6, C6 i B6.

Zobacz również:

Polecane produkty

Dodaj komentarz