CES 2017: Samsung prezentuje telewizory LCD: QLED!

0

Podczas CES 2017 firma Samsung zaprezentowała swoje najbardziej zaawansowane telewizory LCD – QLED na rok 2017.

Seria zaawansowanych telewizorów QLED TV firmy Samsung jest kontynuacją obecnej od jakiegoś już czasu na rynku telewizorów z serii SUHD.

Po nowym nazewnictwie telewizorów spodziewaliśmy się, że QLED będzie nowym wariantem wyświetlaczy OLED z kropkami kwantowymi. “Niestety”, nic z tego.

R E K L A M A

Producent zapowiada bardzo wierne odwzorowanie obrazu, żywe kolory i głębokie czernie. Ma to być efekt zastosowania między innymi nowego typu kropek kwantowych – Metal Quantum Dot – z domieszką aluminium.

Czym jeszcze będą mogły pochwalić się telewizory QLED? Po pierwsze, oczywiście: rozdzielczością 4K / Ultra HD. Interesująco brzmi z kolei obietnica jasności na poziomie 1500-2000 nitów, przypomnijmy, że w ubiegłorocznych modelach SUHD wartość ta wynosiła tylko 1000 nitów. Producent deklaruje również, że jego nowe urządzenia będą w stanie reprodukować 100 procent przestrzeni barw DCI-P3. Oczywiście nie mogło zabraknąć również odświeżonego systemu Smart TV Tizen oraz nowego pilota.

W 2017 roku do sklepów trafią trzy modele z serii Samsung QLED: Q7, Q8 i Q9. Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednich lat flagowy telewizor z serii Q9 będzie miał płaski, a nie zakrzywiony ekran. Nabywcy będą mogli zdecydować się na przekątną 65 albo 88 cali. Dopiero drugi model: Q8 będzie już zakrzywiony i będzie dostępny w wersjach: 55, 65 i 75 cali. Niestety, o modelach z serii Q7 wiadomo na razie niewiele.

Ceny i szczegóły odnośnie specyfikacji pozostają jeszcze nieznane.

Foto

CES 2017: Samsung prezentuje telewizory LCD: QLED!

Polecane produkty

Dodaj komentarz