Informacje o PGA 2017 – 6-8 październik [Wideo]

0
 

Zbliża się Poznań Game Arena. Wydarzenie odbędzie się w weekend 6-8 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na stoisku CDP.pl tradycyjnie odbędzie się Wielki Giermasz. Dostępnych będzie 500 gier największych polskich wydawców, wiedźmińskie gadżety oraz gry z rabatem do 75%. Na scenie Twitcha będziecie można zobaczyć 30 profesjonalnych cosplayerów, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszego stroju PGA. Fani retro będą mieli też kilkadziesiąt stanowisk, na których będzie można pograć na kultowym sprzęcie.

Nie zabraknie również Stars4Fans, czyli dwudniowego spotkania z YouTuberami Gamingowymi, podczas którego odbędą się między innymi wyzwania z widzami, występy YouTuberów, konkursy i rozdawanie autografów.

R E K L A M A

Warto zaznaczyć, że ELC Gaming wraz z Kinguin zaprezentują się na Big Betty, czyli pierwszej ciężarówce typu roadshow, dedykowanej dla e-sportu. Na stoisku operatora sieci komórkowej Play zaś będzie można przetestować gry w VR, zagrać w turniejach 5:5, a także przetestować sprzęt gamingowy, dostępny w ofercie Play.

W strefie OMEN by HP odbędą się konkursy, turnieje z nagrodami i główne zawody w Counter Strike: Global Offensive, które potrwają aż 3 dni. Na strefie OMEN odbędzie się także wielki finał Pucharu Polski Cybersport w League of Legends. Pula nagród to po 25 tys. na każdy tytuł oraz gwarantowany awans do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Dodatkowo zwycięski zespół League of Legends będzie miał szansę wziąć udział w turnieju OMEN by HP League of Legends Combat, który odbędzie się dwa tygodnie po PGA 2017, czyli 19-22 października w Pradze w Czechach. W finałowych zmaganiach, podczas Poznań Game Arena 2017, po 4 drużyny w każdym tytule zawalczy o zwycięstwo.

Podczas odbywających się targów firma Microsoft zaprasza wszystkich graczy na pierwszy w Polsce publiczny pokaz konsoli Xbox One X. Specjalnie przygotowana strefa Xbox One X pozwoli na samodzielne wypróbowanie najnowszego urządzenia Xbox jeszcze przed jego premierą, jak również sprawdzenie najpopularniejszych gier w jakości 4K, w tym m.in. Forza Motorsport 7 oraz Assassin’s Creed Origins. Xbox One X trafi do sprzedaży w Polsce równocześnie ze światową premierą, 7 listopada 2017 r. Urządzenie będzie dysponować 40 procent większą mocą obliczeniową, niż jakiekolwiek inne dostępne obecnie urządzenie tego typu, umożliwiając wyświetlanie treści w natywnej jakości obrazu 4K. Konsola Xbox One X zaoferuje również odtwarzanie wideo w jakości 4K Ultra HD Blu-ray na wbudowanym odtwarzaczu oraz podczas strumieniowania obrazu, wsparcie dla technologii High Dynamic Range (HDR) w grach i filmach wideo oraz dźwięk w standardzie Dolby Atmos. Xbox One X współpracuje zarówno z grami i akcesoriami z rodziny Xbox One, jak i Xbox Live.

Na PGA 2017 cała hala będzie należała również do Media Markt. Odwiedzający będą mogli kupić produkty takich producentów jak Razer, Genesis, Fury, Seagate, Trust, SteelSeries, LG, Hama, HyperX czy Creative. Zaplanowano tam też całą serię konkursów.

We wspomnianej strefie pojawi się również 20 stanowisk, na których będzie można sprawdzić nieujawnione jeszcze gry. Zaproszeni zostali także liczni goście, na czele z gwiazdami YouTube’a, Twitcha i e-sportu – między innymi Isamu, Nervarien, Leo, Kubon, Leh, LJay, NrGeek, CTSG, CichyWuj, Dorianlych i Namidonobaka.

Pierwszego dnia czyli w tzw. VIP-Day – bilet, pozwalający zwiedzić stoiska jeszcze bez tłumu od godziny 10 do 18 kosztuje 120 zł oraz 150 zł z parkingiem na terenie MTP. Ceny biletów na sobotę to 30 zł w przedsprzedaży i 35 przy zakupie w kasie na terenie MTP. W niedzielę cena wyniesie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu imprezy. Wersje biletów z parkingiem na terenie MTP to dodatkowe 30 zł. za każdy dzień.

Wideo

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o