Twórcy gier Myst myślą nad nową odsłoną serii

0

Studio Cyan, twórcy serii gier Myst, myślą nad nową odsłoną serii. Zauroczeni możliwościami okularów VR mają w planach uraczyć nas nowym doświadczeniem w nowej przygodzie.

Przypomnijmy, że ostatnią produkcją amerykańskiego studia była gra Obduction – przygodówka FPP tworzona na silniku Unreal Engine 4 – wydana w Polsce dzięki Wydawnictwu Techland w sierpniu 2016 roku.

R E K L A M A

Warto dodać, że gra Obduction – już po kilku miesiącach od swojej premiery – została również przystosowana właśnie do VR na Oculus Rift, HTC Vive, Oculus Touch i od niedawna na PlayStation VR.

Choć ta gra zebrała wiele pozytywnych opinii to bardziej cieszy chęć studia Cyan do powrotu do Myst – również w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Seria gier Myst to przede wszystkim niesamowita historia i klimat. Nie możemy już się doczekać.

I choć przygodówki nie cieszą się wielką popularnością to jednak w kwietniu tego roku studio Cyan wystartowało ze zbiórką na Kickstarterze z Myst 25th Anniversary Collection. To był strzał w dziesiątkę, bowiem z wymaganej zgromadzonej kwoty w wysokości 247 500 dolarów udało się zebrać znacznie więcej – aż 2,8 miliona dolarów.

Seria gier Myst z okazji 25 rocznicy ufundowana na Kickstarterze Seria gier Myst z okazji 25 rocznicy ufundowana na Kickstarterze

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o