Kalypso Media przejęła prawa do marki Commandos

0

Kalypso Media poinformowała, że przejęła prawa do marek od hiszpańskiego Pyro Studios. Swego czasu popularna seria gier Commandos doczeka się w przyszłości kontynuacji, a także odświeżonych wersji.

Przypomnijmy, że wspomniana seria gier Commandos – niegdyś szalenie popularna – reprezentowała gatunek strategii taktycznych. Premiera pierwszej części odbyła się w 1998 roku. Gra Commandos pozwalała graczom przejąć kontrolę nad grupą wyspecjalizowanych żołnierzy o unikalnych zdolnościach. Gracze mogli sterować poczynaniami garstki komandosów tak, aby zdołać przejść ponad dwadzieścia misji o dość wysokim poziomie trudności. Druga odsłona cyklu zadebiutowała w 2001 roku, z kolei trzecia część serii w roku 2013. Wszystkie gry zostały wydane przez Eidos Interactive.

Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o terminie premier gier. Wiadomo jednak, że trwają rozmowy z potencjalnymi deweloperami, którzy chcieliby pracować nad rozwojem tych marek, a prace nad odświeżeniem serii i nad wydaniem nowej części rozpocząć się ma w bliskiej przyszłości.

R E K L A M A

Nie uważacie, że to bardzo dobra wiadomość?

Polecane produkty

Dodaj komentarz