GOG nie będzie kontynuował programu Gwarancji Uczciwej Ceny

0

Sytuacja zaistniała w serwisie GOG.com nie pozostawia firmie CD Projekt wyboru. Platforma GOG podała do ogólnej wiadomości, że podjęła decyzję o rezygnacji z programu Gwarancja Uczciwej Ceny.

W ramach programu użytkownik serwisu otrzymywał gwarancję, że nie będzie płacił za dany produkt więcej niż ma to miejsce w Ameryce Północnej. Serwis zastrzegał sobie prawo ustalania wyższych cen w danym regionie, jednakże w takim przypadku konsument uzyskiwał zwrot różnicy pomiędzy cenami, którą mógł przeznaczyć na zakup kolejnych tytułów. GOG w ten sposób oddawał klientom z własnych funduszy nawet około 12% różnicy w cenie.

Mimo ponoszonych tego rodzaju kosztów, firma była w stanie dalej generować zyski. Serwis został jednak zmuszony przez konkurentów na rynku do opracowania równie ciekawej oferty. W obliczu zmiany współpracy z deweloperami przez GOG, wiążącej się ze zwiększeniem udziałów dla twórców w zyskach ze sprzedaży tytułów, stary program Gwarancji Uczciwej Ceny musi zostać zamknięty.

R E K L A M A

Program będzie funkcjonował do 31 marca br. Natomiast zebrane w wyniku tego programu środki będą możliwe do wykorzystania przez rok od ostatniego zwrotu.

Informacja ta zdaje się potwierdzać doniesienia o niezbyt dobrej kondycji finansowej serwisu. Tym bardziej, mając na uwadze, że program ten był ich autorskim pomysłem, który stanowił istotną cechę, wyróżniającą serwis wśród konkurencji.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o