GOG nie będzie kontynuował programu Gwarancji Uczciwej Ceny

0

Sytuacja zaistniała w serwisie GOG.com nie pozostawia firmie CD Projekt wyboru. Platforma GOG podała do ogólnej wiadomości, że podjęła decyzję o rezygnacji z programu Gwarancja Uczciwej Ceny.

W ramach programu użytkownik serwisu otrzymywał gwarancję, że nie będzie płacił za dany produkt więcej niż ma to miejsce w Ameryce Północnej. Serwis zastrzegał sobie prawo ustalania wyższych cen w danym regionie, jednakże w takim przypadku konsument uzyskiwał zwrot różnicy pomiędzy cenami, którą mógł przeznaczyć na zakup kolejnych tytułów. GOG w ten sposób oddawał klientom z własnych funduszy nawet około 12% różnicy w cenie.

Mimo ponoszonych tego rodzaju kosztów, firma była w stanie dalej generować zyski. Serwis został jednak zmuszony przez konkurentów na rynku do opracowania równie ciekawej oferty. W obliczu zmiany współpracy z deweloperami przez GOG, wiążącej się ze zwiększeniem udziałów dla twórców w zyskach ze sprzedaży tytułów, stary program Gwarancji Uczciwej Ceny musi zostać zamknięty.

R E K L A M A

Program będzie funkcjonował do 31 marca br. Natomiast zebrane w wyniku tego programu środki będą możliwe do wykorzystania przez rok od ostatniego zwrotu.

Informacja ta zdaje się potwierdzać doniesienia o niezbyt dobrej kondycji finansowej serwisu. Tym bardziej, mając na uwadze, że program ten był ich autorskim pomysłem, który stanowił istotną cechę, wyróżniającą serwis wśród konkurencji.

Polecane produkty

Dodaj komentarz