Epic Games otwiera własną platformę sprzedaży gier

0

Epic Games utworzyło swój własny sklep z grami. Nowa platforma przeznaczona jest również dla deweloperów – z dużo niższymi opłatami aniżeli na Steamie.

Jeśli tylko Epic Games będzie wytrwałe i konsekwentne w tym co robi to uważamy, że platformie Steam może urosnąć poważna konkurencja.

Jak wiadomo, platforma Steam pobiera 30% od przychodów ze sprzedaży danej gry, z kolei Epic Games już tylko 12 procent. Co ciekawe, jeśli wydana gra dewelopera została oparta na silniku Unreal Engine 4, to Epic Games zrzeknie się 5-procentowej opłaty, którą normalnie pobiera od projektów komercyjnych wprowadzonych na inne platformy.

R E K L A M A

Oczywiście na chwilę obecną katalog gier nie jest duży i konkurencyjny dla platformy firmy Valve, ale wiadomo już, że część twórców gier poważnie się zastanawia nad przeniesieniem swoich pozycji właśnie do Epic Game Store.

Nic dziwnego. Z drugiej jednak strony jeśli chodzi o funkcjonalność nowa platforma nie oferuje dużo, ale mamy nadzieję, że szybko się to zmieni. Nowy sklep prowadzony jest również w naszym ojczystym języku.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o