Apex Legends – zobacz darmowe battle royale w świecie Titanfalla – informacje

0
 

Gra free-to-play o niezłej grafice od twórców gier Titanfall zyskuje dużą popularność. Poznajcie Apex Legends, grę oferującą popularną rozgrywkę battle royale.

Respawn Entertainment chce głównie skupić się na rozwoju strzelanki Apex Legends, co bardzo cieszy, ale jak by miało być inaczej jeśli jej popularność rośnie. Twórcy zapewniają, że mikropłatności występujące w grze, które umożliwiają zakup m.in. przedmiotów nie będą dawały przewagi podczas rozgrywki. Również dobrą wiadomością jest to, że studio posiada w przygotowaniu jeszcze jeden projekt powiązany z serią gier Titanfall, choć tu szczegółów brak. Dlatego skupimy się póki co na Apex Legends.

Nowa gra Apex Legends z trybem battle royale rozgrywa się w uniwersum Titanfall. Wprawdzie w grze nie znajdziemy już tytanów, a tylko bohaterów to i tak gra posiada swój urok. Gra oferuje jedynie tryb wieloosobowy, bowiem nie posiada kampanii przeznaczonej dla pojedynczego gracza.

R E K L A M A

Jednocześnie na mapie gry w Apex Legends pojawić się może maksymalnie 60 graczy – ale podzielonych tylko na trzyosobowe zespoły. Zmagania graczy będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, co jest nowością wśród gier battle royale. Oczywiście każdy z bohaterów występujących w grze Apex Legends posiada swój zestaw konkretnych umiejętności, na przykład leczenia swoich towarzyszy lub posiadać lepsze walory przy atakowaniu wrogów. Do wyboru przygotowano dla graczy 8 postaci…

W Apex Legend możliwe jest również odrodzenie kompanów. Sojuszników można przywracać do życia za pomocą tzw. sygnalizatorów odrodzeń, a tak wskrzeszona postać wraca do gry bez broni i pancerza. Tak o nam się podoba akurat ten pomysł, ale z drugiej strony rozgrywka może dla niektórych się wydłużyć. Gra oferuje również ciekawe funkcje, takie jak: system inteligentnego ekwipunku działający automatycznie, który ma za zadanie poinformować gracza czy dana broń jest lepsza od tej już posiadanej, a także możliwość oznaczania na mapie punktów i przedmiotów z przydatnymi informacjami dla nas i naszych sojuszników.

Wspominaliśmy, że Apex Legends jest darmowe i faktycznie, ale na platformie PC zagramy w grę tylko poprzez aplikację Origin.  Z kolei właściciele PlayStation 4 aby móc zagrać w Apex Legends nie muszą posiadać konta PlayStation Plus, ale gracze Xbox One nie zagrają w grę bez aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold. Jak pisaliśmy gra będzie zapewne dobrze rozwijana, dlatego otrzymywać będziemy kolejnych bohaterów, skórki i bronie, a wszystko to trafi do Apex Legends w ramach kwartalnych sezonów rankingowych, w trakcie których będzie można zakupić specjalne przepustki.

Oczywiście, że najwięcej się dowiecie z umieszczonych poniżej zwiastunów, ale z pewnością ciekawią Was wymagania sprzętowe oraz popularność gry. A więc najnowsza produkcja EA oraz studia Respawn Entertainement przyciągnęła ponad milion graczy w ciągu ośmiu godzin od jej premiery, a już w ciągu zaledwie 72 godzin w produkcję zagrało bagatela 10 milionów osób. To nie koniec, jak podał Vince Zampella na Twitterze Apex Legends do 11 lutego “przetestowało” grę od jej premiery, tj. 4 lutego, już ponad 25 milionów graczy. Graczy nie brakuje, i nie ma co się dziwić według naszych testów to dość dobra gra.

Ponadto gra Apex Legends otrzyma najprawdopodobniej funkcję cross-play…, która sprawi, że niezależnie od wybranej platformy gracze różnych sprzętów będą mogli ze sobą konkurować bądź być sprzymierzeńcami.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i3 6300 / AMD FX-4350
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GT 640 / AMD Radeon HD 7730
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Miejsce na dysku: 22 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 3570K / AMD Ryzen 5
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 22 GB

Foto

Zwiastun

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Gameplay

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Więcej

Kanał Apex Legends na YouTube

Polecane produkty

Dodaj komentarz