Strona główna Gry Gry komputerowe Apex Legends - zmiany nadchodzące w trzecim sezonie

Apex Legends – zmiany nadchodzące w trzecim sezonie [Zwiastuny]

Trzeci sezon popularnej gry battle royale, tworzonej przez Respawn Entertainment, zadebiutował 1 października. Aktualizacja trafiła na publiczne serwery.

Oczywiście, z okazji premiery trzeciego sezonu, twórcy przygotowali dla nas szereg trailerów ukazujących kolejne zmiany zachodzące w grze. A będą one duże. Powiedziałbym nawet, że bardzo duże. Dosłownie.

Twórcy przygotowali dla graczy nową mapę, na której będzie toczyć się rozgrywka. Głównym motywem “World’s Edge”, bo tak nazywa się ta lokacja, jest ogień i woda – jedna część areny jest skuta lodem, a w drugiej będziemy mieć do czynienia z hurtowymi ilościami lawy i gorąca. Te dwa żywioły znajdą również swoje odbicie w nowych skórkach dla postaci – część z nich będzie oparta na zimnym błękicie, a inne na ciepłej czerwieni.

Na początku jednego z nowych zwiastunów da się zauważyć również kilka wieżowców wzbijających się ku niebu, a za jakiś czas po tym, widzimy perspektywę rozgrywki z widoku pierwszej osoby, kiedy to jedna z postaci ześlizguje się ze schodów w zamkniętej przestrzeni i rozpoczyna walkę. Przez kilka sekund widać wtedy napis na ścianie – “Level 3”. Czyżby sugerowało to, że od teraz do starć mogłoby dochodzić w wielopoziomowych budynkach?

R E K L A M A

Inna rzeczą, która mnie osobiście bardzo ciekawi, jest obecność pociągu, który najwyraźniej będzie nieustannie się poruszał poprzez mapę w trakcie rozgrywki. Może będzie to zamiennik “Drop Shipu” obecnego na poprzedniej mapie? Tak czy inaczej, starcia na wagonach pędzącego pociągu na pewno będą czymś bardzo wpływającym na dynamikę rozgrywki – i miejmy nadzieję, że pozytywnie.

Do gry zostanie dodana również nowa broń – Charge Rifle. Będzie to “snajperka” pozwalająca na zadawanie dużych obrażeń – kosztem dość trudnej obsługi, gdyż strzelanie z owego wyposażenia wymaga uprzedniego “naładowania” strzału jak i odpowiedniego wyczucia. Sprawdzi się tu zapewne zasada: wysokie ryzyko=wysokie nagrody. No chyba że Respawn znacząco zmienił działanie tej broni, która dostępna jest już w Titanfall 2 od długiego czasu. Ale jest to mało prawdopodobne.

Ostatnią, kolejną dużą zmianą jest wprowadzenie do rozgrywki, nowej postaci – Crypto. Jest on Koreańczykiem, którego życie zostało zniszczone przez… rząd? Nie jest to tak naprawdę do końca jasne. Szuka on na pewno zemsty, jak i odpowiedzi na pytania, które ma nadzieję znaleźć podczas walk na Arenie. Historyjka prosta… aczkolwiek skuteczna i bardzo dobrze wykonana – więcej, w formie animowanego filmu krótkometrażowego, możecie również zobaczyć poniżej z polskimi napisami.

Jak się tym Crypto będzie nam grało?” Spieszę z wyjaśnieniami!

Nowy bohater będzie postacią mocno pasującą do archetypu zwiadowcy. Jego “wizytówką” będzie dron, który przesyła całej drużynie informacje na temat tego co widzi w promieniu 30 metrów. Dron może zostać oczywiście zniszczony przez naszych przeciwników – w takiej sytuacji musimy odczekać 40 sekund, aby móc znowu korzystać z pomocy naszego małego towarzysza. Umiejętnością specjalną jest wypuszczenie wiązki energii EMP przez robocika – zadaje ona 50 punktów obrażeń, spowalnia graczy, a także niszczy pułapki.

Podsumowując, to bardzo cieszy, widząc jak wiele pracy Respawn wkłada we własną grę. Każdy sezon jest coraz lepszy od poprzedniego, a obecność nowej mapy to naprawdę mocna zmiana, która może z dużym prawdopodobieństwem zachęcić ludzi znudzonych wcześniej grą do powrotu. Oczywiście tak na dobrą sprawę to zastosowanych zmian w grze Apex Legends jest więcej, więc zachęcamy do obejrzenia trailerów oraz do zalogowania się do gry.

Polecane produkty
Kacper Dochód
Kacper Dochódhttps://www.hardware.info.pl
Newsman interesujący się grami wideo, wschodnią popkulturą i muzyką elektroniczną...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Kacper Dochód
Kacper Dochódhttps://www.hardware.info.pl
Newsman interesujący się grami wideo, wschodnią popkulturą i muzyką elektroniczną...

Reklama

Sprawdź cenę na Ceneo.pl