Główny wątek Days Gone starczy na 30 godzin – oraz nowe informacje dla graczy PS4 [Zwiastun]

0
 

Poznaliśmy konkretne informacje na temat gry Days Gone – zaprezentowanej jeszcze na targach E3 2016.

Tytuł ten trafi na wyłączność konsol PlayStation 4, a premiera gry zaplanowana jest na początek 2019 roku.

Gra Days Gone znajduje się w produkcji już od 5 lat. Dlaczego dopiero teraz o niej wspominamy? Choć tytuł ten ma być wyszukanym produktem, to nie byliśmy jednak o tym przekonani. Obecnie pracuje nad grą zespół liczący przeszło 100 osób a poniższe uzyskane świeże informacje mogą wskazywać, że się pomyliliśmy, bowiem Days Gone może okazać się całkiem fajną grą akcji. Dlaczego?

R E K L A M A

Zanim odpowiemy sobie na te pytanie, przybliżmy coś więcej informacji o grze. Akcja Days Gone rozegra się w dwa lata po wybuchu globalnej pandemii wirusa, który zamienił miliony ludzi w złe zombie. Głównym bohaterem gry jest były członek gangu motocyklowego, który spróbuje poradzić sobie ze stratą miłości szukając swojego miejsca… Rolą graczy nie będzie odszukanie lekarstwa na wirusa, a samo przetrwanie w zakażonym otwartym świecie gry. A w jaki sposób to już może nie będziemy Wam tego zdradzać, ale warto dodać, że nasze wybory podjęte w grze mają mieć swój odpowiedni skutek podczas tej zabawy single player. No właśnie, ponoć w Days Gone nie doświadczymy zabawy w trybie w multiplayerze i może dobrze, bowiem “mała” ekipa tworząca tak ładną i z otwartym światem grę wideo mogła to raczej tylko… zepsuć.

Jak informuje Bend Studio, odpowiedzialne za omawianą grę, gra zadziała wyłącznie przy 30 klatkach na sekundę, to oczywiście w perspektywie wymagających graczy raczej plusem nie można nazwać, ale z drugiej strony mówi to coś o jakości grafiki. Zresztą zobaczcie wideo prezentowane jeszcze w 2017 roku. Robi wrażenie, a w sieci nie brakuje więcej czystego gameplay’u.

Co ważne, przejście głównych wątków w grze Day Gone zajmie graczom około 30 godzin. Mówimy o podzielonej na kilka rozdziałów, głównej linii fabularnej, dzięki której poznamy m.in. źródło tajemniczej choroby, która zniszczyła Stany Zjednoczone i nie tylko.

Na koniec, mała ciekawostka. Gracze na świecie często upodabniają grę Day Gone z The Last of Us od studia Naugty Dog, ale czy słusznie? Deweloper w końcu odniósł się do takiego porównania. Według Johna Garvina – dyrektora kreatywnego Bend Studio – poza tym, że to również trzecioosobowa, przygodowa gra akcji to jednak będzie całkiem inna.

 

Zwiastun

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD / 4K

Polecane produkty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o