CD Projekt kupuje warszawskie studio gier mobilnych Spokko

okładka

Zapewne w bliżej nieokreślonej przyszłości czekać będą na nas gry mobilne znanych marek polskiego studia CD Projekt RED.

CD Projekt RED nie tylko rośnie w siłę, ale również jest otwarte na nowe wyzwania.

Jak twierdzi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED, warszawska firma Spokko przyszła do nich z ciekawym pomysłem opartym na jednej z ich marek, w który to projekt, w wielkim skrócie, CD Projekt RED postanowił się zaangażować.

R E K L A M A

"Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD PROJEKT." - powiedział Adam Kiciński

Studio Spokko chce na odmianę stworzyć nową grę jako produkt bardziej rozbudowany i ambitniejszy, oferujący graczom nowe możliwości niż ich dotychczasowe produkcje.

"CD PROJEKT objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD PROJEKT RED."

Oczywiście nie możemy się doczekać pierwszych ukazanych zajawek z nowego projektu, a także poinformowania Was o tym.

 

Udostępnij
Źródło: CD Projekt RED

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok