Wieloplatformowa gra przygodowa: Trüberbrook na Kickstarter [Zwiastun]

Wieloplatformowa gra przygodowa: Trüberbrook na Kickstarter [Zwiastun]

04/12/2017 0 przez Tomasz Filipski

Gra Trüberbrook została już sfinansowana, ale pozostały jeszcze inne cele do zdobycia.

Ta niecodzienna przygodówka point-and-click może przypominać gry tworzone w podobnym stylu – taki jak np. The Neverhood czy Armikrog.

R E K L A M A

Cała sceneria, tło gry Trüberbrook zostało przygotowane w formie prawdziwych makiet, następnie zostało sfotografowane oraz przerzucone na komputer, na którym to zostało upiększone i dostosowane do projektu na potrzeby gry. Efekt jest dość oryginalny, co możecie zobaczyć na zwiastunie.

Co ciekawe i ważne, akcja gry choć potoczy się w 1967 roku to ma być grą przygodową po trochę science fiction, bowiem nastrój i atmosfera inspirowana będzie kultowymi serialami: Twin Peaks oraz X-Files. Przyznacie, że takiej przygodówki point&click chyba jeszcze nie było?

Za grę Trüberbrook odpowiada małe niemieckie studio, założone przez dosłownie kilku studentów w 2012 roku. Pomysł trafił na platformę Kickstarter w listopadzie i spodobał się już na tyle, że udało się go w mgnieniu oka sfinansować.

W grze wcielimy się w rolę młodego fizyka Tannhausera, który krótko mówiąc przybywszy do tytułowego miasteczka szybko odkryje, że tutejsi mieszkańcy skrywają jakieś mroczne tajemnice. To od naszego bohatera będą zależeć dalsze losy świata.

Gra zaoferuje – w zależności od wytężania umysłu przez gracza – od 7 do 10 godzin przygody.

Premiera gry Trüberbrook została aaplanowana na 2018 rok. Gra ukaże się na PC, PS4, Xbox One, ale także na Apple Mac oraz na urządzenia mobilne (Android, iOS, Switch).

Więcej: tutaj!

Zwiastun

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD

Zobacz także: