Twórcy gier Myst myślą nad nową odsłoną serii

okładka

Studio Cyan, twórcy serii gier Myst, myślą nad nową odsłoną serii. Zauroczeni możliwościami okularów VR mają w planach uraczyć nas nowym doświadczeniem w nowej przygodzie.

Przypomnijmy, że ostatnią produkcją amerykańskiego studia była gra Obduction - przygodówka FPP tworzona na silniku Unreal Engine 4 - wydana w Polsce dzięki Wydawnictwu Techland w sierpniu 2016 roku.

Warto dodać, że gra Obduction - już po kilku miesiącach od swojej premiery - została również przystosowana właśnie do VR na Oculus Rift, HTC Vive, Oculus Touch i od niedawna na PlayStation VR.

R E K L A M A

Choć ta gra zebrała wiele pozytywnych opinii to bardziej cieszy chęć studia Cyan do powrotu do Myst - również w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Seria gier Myst to przede wszystkim niesamowita historia i klimat. Nie możemy już się doczekać.

I choć przygodówki nie cieszą się wielką popularnością to jednak w kwietniu tego roku studio Cyan wystartowało ze zbiórką na Kickstarterze z Myst 25th Anniversary Collection. To był strzał w dziesiątkę, bowiem z wymaganej zgromadzonej kwoty w wysokości 247 500 dolarów udało się zebrać znacznie więcej - aż 2,8 miliona dolarów.

Seria gier Myst z okazji 25 rocznicy ufundowana na Kickstarterze Seria gier Myst z okazji 25 rocznicy ufundowana na Kickstarterze

 

Udostępnij
Źródło: PC Gamer, inf. własna

Wstecz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok