System antypiracki gier: Denuvo zakupiony przez firmę Irdeto

System antypiracki gier: Denuvo zakupiony przez firmę Irdeto

23/01/2018 0 przez Tomasz Filipski

Zabezpieczenie Denuvo zostało właśnie kolejny raz złamane, mimo to Irdeto zdecydowało się na zakup.

Ten system antypiracki stanie się jeszcze bardziej zaawansowany. Irdeto to holenderska firma zajmująca się tworzeniem systemów zabezpieczeń.

Przypomnijmy sobie kim jest Irdeto. Ta działająca od prawie 50 lat firma oferuje swoje bogate portfolio produktów z segmentu zabezpieczeń na całym świecie. Kto korzysta z jej produktów? Daleko nie trzeba szukać, np. nasz rodzimy Cyfrowy Polsat korzysta z usług holenderskiej firmy…

R E K L A M A

W komunikacie prasowym firmy Irdeto można przeczytać, że celem jest stworzenie rozbudowanego rozwiązania chroniącego gry przed piratami i oszustami, z którego będzie można korzystać na PC, urządzeniach mobilnych i sprzęcie VR.

Cena zakupu austriackiego Denuvo nie została ujawniona… Możliwe, że wspólnymi siłami uda się stworzyć zabezpieczenie idealne (nie do złamania) oraz nie obciążające komputerów graczy… Czas pokaże, jeszcze w listopadzie informowaliśmy, że systemu Denuvo długo nie udało się „obejść” różnym grupom łamiącym zabezpieczenia gier, a tu proszę, Denuvo w wersji 4.8 złamana.