Steam wprowadzi płatność za gry także w złotówkach

Steam wprowadzi płatność za gry także w złotówkach

21/09/2017 0 przez Tomasz Filipski

Valve rozesłało do deweloperów i wydawców maile z informacjami o wprowadzeniu w najbliższym czasie dziesięciu nowych walut i jednego regionu.

Valve wymaga, by twórcy ustalili dla swoich tytułów ceny w nowych walutach. Odpowiednia opcja ma być już dostępna po zalogowaniu do odpowiedniego panelu dla deweloperów, a by ułatwić cały proces, przygotowano rekomendacje wyliczone na podstawie kwoty jaką trzeba zapłacić za daną produkcję w dolarach.

Widoczna na udostępnionej przez Valve grafice gwiazdka przy Złotym oznacza, że co prawda cena danego tytułu ma być dostosowana do naszego rynku, ale jednocześnie licencja na grę może zostać aktywowana we wszystkich państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To oznaczać może, że nie zawsze cena będzie niższa za dany tytuł od tych obecnych cen na platformie Steam… Jak będzie, wkrótce czas pokaże. Nikt by się nie obraził, jakby było jednak taniej, nieprawdaż?

R E K L A M A

Valve nie podało konkretnej daty wprowadzenia naszej waluty na Steam. Wiemy jedynie, że nastąpi to przed końcem tego roku.