Seria gier Myst z okazji 25 rocznicy ufundowana na Kickstarterze

Seria gier Myst z okazji 25 rocznicy ufundowana na Kickstarterze

15/04/2018 0 przez Tomasz Filipski

Wydanie „odświeżonych” gier z serii Myst z okazji 25 urodzin zostało ufundowane, pomimo, że zostało 39 dni do końca zbiórki.

Twórcy zebrali już niemal 850 tysięcy dolarów. To duży sukces. Poczytajcie.

Nie tak dawno informowaliśmy o planach studia Cyan Worlds dotyczących wydania na nowo serii gier Myst. Twórcy zorganizowali zbiórkę na Kickstarterze, której celem było zebranie zaledwie 247 500 dolarów. Cel został osiągnięty, a my możemy poinformować Was o tym planowanym odświeżeniu popularnych gier przygodowych point and click.

R E K L A M A

Mówimy o siedmiu grach, które w historii gier są wyjątkowe, niesamowite i wciągające. Są to gry:

  • Myst
  • Riven: The Sequel to Myst
  • Myst III: Exile
  • Uru: Ages Beyond Myst
  • Myst IV: Objawienie
  • Myst V: Koniec Wieków
  • RealMyst: Masterpiece Edition

Dzięki współpracy z serwisem GOG.com wszystkie powyższe tytuły zostały przystosowane do współczesnych systemów operacyjnych (w tym do Windowsa 10). Niestety gracze korzystający z komputerów firmy Apple muszą obejść się smakiem.

Dobra zabawa dla fundatorów rozpoczyna się od 49 dolarów, bowiem za tą kwotę gracze dostaną klucze do cyfrowych wersji (na GOG lub Steam) siedmiu gier z serii Myst. Klucze maja być rozsyłane w sierpniu bieżącego roku. Na szczęście czekać będą również dla graczy edycje kolekcjonerskie (fizyczne). Płyty DVD zostały wycenione na minimalną kwotę 99 dolarów, która obejmuje również eleganckie pudełko stanowiące replikę księgi Myst z okienkiem prezentującym grafikę – artwork – z gry. Ciekawiej prezentować się ma jeszcze droższa edycja. Za minimum 169 dolarów zamiast artworka w kolekcjonerskim pudełku znajdzie się ekran LCD z głośnikami odtwarzający sceny z poszczególnych odsłon cyklu. Dodatkową miłą zawartością mogą okazać się również ekskluzywne cyfrowe dodatki. Istnieje jeszcze jeden, ostatni próg wsparcia. Za cenę minimum 250 dolarów gracze, którzy zdecydują się na tą kwotę wsparcia uzyskają tą samą co powyżej opisywaną najdroższą fizyczną wersję oraz replikę działającego pióra i kałamarza… Wysyłka fizycznych wydań odbędzie się dopiero w listopadzie 2018 roku; należy doliczyć dodatkową opłatę za wysyłkę.

To jak wspieramy twórców gier z serii Myst? Zbiórka trwa tutaj!

Zobacz także: