Robot Cache – platforma Steam będzie miała mocną konkurencję?

Robot Cache – platforma Steam będzie miała mocną konkurencję?

17/01/2018 0 przez Tomasz Filipski

Za tworzenie platformy cyfrowej dystrybucji gier: Robot Cache odpowiada Brian Fargo, szef studia InXile Entertainment.

Platforma ta wydaje się być wyjątkowa, bowiem umożliwić ma m.in. kopanie kryptowaluty i odsprzedawanie zakupionych produkcji.

Nowa, jeszcze powstająca platforma wydaje się, że posiadać będzie te cechy, których brakuje gdzie indziej. Po pierwsze platforma Robot Cache będzie bardzo przyjazna dla deweloperów i wydawców. Przypomnijmy, że zazwyczaj inne platformy pobierają 30% prowizji od każdego zakupu, a w wypadku Robot Cache zostanie ona ograniczona do zaledwie 5%.

R E K L A M A

Po drugie, wspominaliśmy coś o umożliwieniu przez Robot Cache kopania kryptowaluty? Tak, platforma umożliwi taką opcje, ale nie po to, aby się wzbogacać finansowo, a bardziej po to, aby móc wykorzystać dodatkowy zastrzyk pieniędzy na kolejne growe zakupy w cyfrowym sklepie.

Robot Cache ma być pierwszą platformą cyfrowej dystrybucji gier, w której, jeżeli zechcemy, pozbędziemy się naszych zakupionych gier. Wprawdzie pieniądze wypłacane będą w postaci wewnętrznej waluty IRON, ale i tak naszym zdaniem to świetny pomysł. Niestety, to deweloper/wydawca ustali cenę używanych gier i zgarnie aż 70% wartości transakcji, co wydaje się z jednej strony logiczne oraz sprawiedliwe, a z drugiej strony uważamy, że można by było obniżyć tą wartość np. do 50 procent. 

Na koniec dodajmy, że platforma Robot Cache budowana jest z wykorzystaniem technologii blockchain, a premiera zaplanowana jest na drugi kwartał bieżącego roku.