Premiera gry: ARKTIKA.1 – horror pod gogle Oculus Rift od twórców Metro [Zwiastun]

Premiera gry: ARKTIKA.1 – horror pod gogle Oculus Rift od twórców Metro [Zwiastun]

11/10/2017 0 przez Tomasz Filipski

Na rynku odbyła się premiera ARKTIKA.1, czyli gry FPP z elementami horroru od twórców serii Metro. Tytuł dostępny jest wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Gra kosztuje 29,99 dolarów (około 108 złotych) i jest dostępna w Oculus Store. Niedawno w sieci pojawił się również nowy zwiastun ARKTIKI.1.

R E K L A M A

Akcja gry rozgrywa się w roku 2121. Na Ziemi rozpoczęła się kolejna epoka lodowcowa, przez którą wyginęła większa część ludzkości. Niewielka liczba ocalałych próbuje za wszelka cenę przetrwać. Bohaterem jest najemnik wynajęty do ochrony kolonii położonej w pobliżu dzisiejszego rosyjskiego miasta Wostok.

ARKTIKA.1 była jedną z najbardziej wyczekiwanych gier przeznaczonych na urządzenia VR. Według dziennikarzy z VRFocus, Road to VR oraz UploadVR gra jest udana i spełnia pokładane przed premierą nadzieje.

Do gustu może przypaść długość kampanii (na ukończenie gry potrzeba około ośmiu godzin) grafika oraz projekt map. Minusy to system modyfikacji broni, który jest niezbalansowany, mała różnorodność przeciwników i nużące po pewnym czasie zagadki.

  • VRFocus – 5/5
  • Road to VR – 8/10
  • UploadVR – 7/10

Zwiastun

materiał filmowy w rozdzielczości Full HD