Najnowsze Metro Exodus ma być ładną grą – nawet na słabszym sprzęcie!

Najnowsze Metro Exodus ma być ładną grą – nawet na słabszym sprzęcie!

20/06/2017 0 przez Tomasz Filipski

Niedawno studio 4A Games zapowiedziało nową grę z serii Metro. Mowa oczywiście o Metro Exodus, które będzie inspirowane powieściami Głuchowskiego – Metro 2033 oraz Metro 2035. Zapowiedź na targach E3 2017 była też dobrym momentem do pokazania – chyba się zgodzicie – świetnego zwiastuna.

Trailer ukazuje przeciwników i wygląd świata po zagładzie atomowej. Ci, którzy przeżyli zamieszkują stacje metra. Tam znajduje się ich schronienie. Gra pozwoli swobodnie eksplorować lokalizacje poza moskiewskim metrem. Gracz będzie musiał uważać nie tylko na powierzchni ale i w samym metrze.

Jak powiedział producent gry, Jon Bloch:

R E K L A M A

“Naszym celem jest wykorzystanie pełnego potencjału każdej z platform, dlatego też w przypadku PC staramy się, by posiadacze słabszych kart graficznych, które spełnią jednak wymagania, cieszyli się grą, która świetnie wygląda i dobrze działa. Jeśli jednak macie GPU z najwyższej półki, wykrzeszemy z nich ile się da. Przesuwanie granic zawsze było i będzie naszym priorytetem.”

Produkcja ma oferować wiele zarówno pod względem fabuły i samej rozgrywki, jak i oprawy wizualnej. Ma też pokazać moc drzemiącą w Xbox One X…

Metro Exodus jest trzecią po 2033 i Last Light częścią serii. Gra pojawi się w przyszłym roku na konsolach Xbox One oraz Xbox One X, PlayStation 4 oraz na PC.